Organizator:

4 dni dla branży komunalnej i samorządów: wiedza, produkty, współpraca

Podziel się

Jesienią na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się niemal równolegle 3 istotne wydarzenia dla sektora zarządzania i utrzymania miast: Europejskie Forum Samorządowe Local Trends, Targi POLECO oraz Targi GARDENIA. Każde z nich poruszy tematykę gospodarowania zasobami miejskimi z nieco innej perspektywy, dzięki czemu staną się komplementarną platformą informacji, wiedzy, najlepszych ofert, najnowocześniejszych technologii i bazą do nawiązywania strategicznych relacji na linii miasto-mieszkaniec, miasto-biznes i biznes-biznes.

14-15 października – Europejskie Forum Samorządowe Local Trends.

Uczestnikami wydarzenia są przedstawiciele samorządów, włodarze miast i miasteczek, a także kierownicy spółek komunalnych. Udział w nim biorą także przedstawiciele administracji, biznesu oraz środowisk naukowych. Obszary tematyczne obejmują zagadnienia takie jak: budżety lokalne wobec multikryzysów, gospodarka komunalna, adaptacja miast do zmian klimatu, edukacja klimatyczna, zielona transformacja miast czy ład przestrzenny. Europejskie Forum Samorządowe porusza kluczowe tematy i wyzwania polskich samorządów w ujęciu wizyjnym i planowania strategicznego identyfikując trendy, szanse i bariery rozwoju. Kreuje wymianę poglądów i opinii na temat scenariuszy rozwoju samorządów oraz kształtuje dobre praktyki w zarządzaniu miastem i jego ekosystemem społeczno-gospodarczym.  

ZOBACZ WIĘCEJ

15-17 października – Targi POLECO.

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO to najważniejsze wydarzenie konferencyjno-wystawiennicze dla branży ochrony klimatu, środowiska, gospodarki komunalnej i zrównoważonego rozwoju. Wydarzenie obejmie szeroki zakres tematów, takich jak recykling, gospodarka obiegu zamkniętego oraz efektywność energetyczna, które są kluczowe dla branży komunalnej. Uzupełnieniem oferty wystawienniczej będą konferencje, wykłady, prelekcje i debaty eksperckie, które kompleksowo omówią najbardziej aktualne zagadnienia. Polskie i zagraniczne firmy zaprezentują maszyny, urządzenia i technologie przeznaczone dla gospodarki odpadami, techniki komunalnej, recyklingu oraz utrzymania czystości i porządku w przestrzeni publicznej. Nie zabraknie również rozwiązań wykorzystujących technologie do rewitalizacji, rekultywacji oraz adaptacji do zmian klimatu. Szczególnie wartym uwagi będzie Circular Economy Summit, 3-dniowa dyskusja o prośrodowiskowych zagadnieniach w miejskim kontekście, w tym:

  • czyste powietrze,
  • adaptacje do zmian klimatu,
  • system wspierania rozwoju zielono-błękitnej transformacji JST,
  • WaterWiseEU,
  • dobre praktyki w zakresie renaturyzacji i retencji.
ZOBACZ WIĘCEJ

16-18 października – Targi GARDENIA.

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA skierowane są do profesjonalnej publiczności wszystkich sektorów ogrodnictwa. Zakres tematyczny obejmie: maszyny i narzędzia do utrzymania wielkopowierzchniowej zieleni, systemy nawadniania, nawozy i podłoża, środki ochrony roślin czy bogatą ofertę roślinną: nowe odmiany drzew, krzewów i kwiatów odpornych na choroby, suszę i trudne warunki, a przy tym łatwe w utrzymaniu. Bogaty program merytoryczny skierowany zostanie do zarządców i projektantów zieleni i infrastruktury miejskiej. Firmy planujące i utrzymujące przestrzenie roślinne, zarządców zieleni miejskiej, zakłady komunalne, ogrodników miejskich, pracowników samorządowych, decydentów w jednostkach oświatowych, architektów, inwestorów i wykonawców terenów zieleni oraz inwestycji miejskich, pracowników Zarządów Dróg i Zieleni oraz kadrę naukową organizatorzy zapraszają w szczególności na certyfikowane szkolenie arborystyczne oraz 18. edycję Miejskiej Sztuki Ogrodowej. Tematem przewodnim tegorocznego Forum będzie „Fokus na zieleń”. Wśród głównych zagadnień poruszanych w czasie spotkania znajdą się:

  • czynna walka z betonozą
  • wykorzystanie BZI jako narzędzia zwiększania retencji i bioróżnorodności
  • sztuczna inteligencja a projektowanie lepszych terenów zieleni
  • dobór nasadzeń miejskich
  • inwazyjne gatunki roślin w miastach
  • ochrona drzew w przestrzeni miasta
  • fundusze na rozwój terenów zieleni
  • architektura społeczna
  • zrównoważony rozwój współczesnych miast

Prelekcjom MSO będzie towarzyszyć debata: Zielona przyszłość miast. Warto wspomnieć również o innej dyskusji, która zorganizowana zostanie przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów i poruszy problematykę tworzenia i utrzymania przenikającej miasta zieleni.

zostań wystawcą KUP BILET

Tak doskonała synergia wydarzeń skierowanych do branży komunalnej i samorządów to wyjątkowe okoliczności wypracowywania w pełni świadomych i kompleksowych działań w przestrzeni miejskiej. Bezpośredni kontakt nie tylko z przedstawicielami samorządów, firmami produkcyjnymi czy ekspertami, ale również reprezentantami innych ośrodków miejskich (z Polski i Europy) i stowarzyszeń żywo zaangażowanych w propagowanie najświeższej wiedzy i najlepszych praktyk.