Organizator:

Finał konkursu Młodych Florystycznych Talentów już 17 listopada na Gardenii!

Podziel się

17 listopada 2022, na terenie targów Gardenia w Poznaniu, odbędzie się finał Konkursu Florystycznego Młodych Talentów pt. “Pokaż swój talent” organizowany przez Forum Kwiatowe oraz VHV Flowers and Greens. Młodzi floryści zaczną swoje zmagania o godzinie 11.00 w hali 5 na stanowisku 18, tuż obok sceny głównej.

To wyjątkowe wydarzenie przeznaczone jest dla wszystkich florystów i miłośników kwiatów. Od dnia konkursu będzie można podziwiać kreacje młodych, utalentowanych florystów, którzy dostali się do finału konkursu. Siedmiu zawodników stanie do walki o wspaniałe nagrody i każdy z nich stworzy niepowtarzalne kompozycje florystyczne o świątecznej tematyce.

Zadania konkursowe
Zawodnicy będą mieli do wykonania dwa zadania konkursowe: dekorację witryny sklepowej i bukiet wiązany w ręku. Pierwsza praca to “Bukiet świąteczny”, który będzie wykonywany z materiału dostarczonego przez organizatora.
Druga praca to “Świąteczna witryna sklepowa”, czyli aranżacja wystawy również z wykorzystaniem materiału dostarczonego przez organizatora. Jej motywem przewodnim będzie gwiazda betlejemska.

Komisja sędziowska
Konkurs będzie sędziowała komisja w składzie:

Przewodniczący:

  • Prof. ZUT dr hab. inż. Piotr Salachna

Członkowie:

  • Mistrzyni Florystyki Katarzyna Cepa
  • Prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska – Bródka

Finał
Zwycięzców poznamy już tego samego dnia tj. 17 listopada, na scenie głównej w pawilonie 5.

Jaki będzie efekt tych zmagań? Trzymam już teraz kciuki za finalistów. Przyjedź i TY, zobacz, zainspiruj się!

Oto siedem zawodniczek, które wezmą udział w finale konkursu:

Ewa Popek

Cześć, nazywam się Ewa Popek, pochodzę z małej miejscowości pod Zamościem. Swoją przygodę z florystyką zaczełam 6 lat temu. Od 5 lat zajmuję się oprawą uroczystości ślubnych , komunijnych. W 2020 roku postanowiłam otworzyć kwiaciarnie Forever Studio Dekoracji. Odbyłam wiele szkoleń i kursów co przekładam na pracę w kwiaciarni przez to zyskałam spora bazę klientów jacy Nas odwiedzają i motywują do dalszego zdobywania wiedzy i umiejętności florystycznych.

Karolina Grynder

Pochodzę z pięknego Gdańska. Ukończyłam Historię Sztuki na tutejszym uniwersytecie oraz Technikum Leśne w Goraju. Dosyć spontanicznie zaczęła się moja przygoda z florystyką, która bardzo szybko skradła moje serce i stała się sposobem na życie. Od kilku lat zajmuję się pracą z roślinami, a w lipcu tego roku otworzyłam własną pracownię florystyczno – ceramiczną o nazwie Gąszcz. W moich działaniach czerpię z historii sztuki, florystyki i leśnictwa. Uwielbiam intensywne kolory, a moimi ukochanymi kwiatami są cynie i gerbery. W pracy chętnie podejmuje się nowych wyzwań, dzięki którym wciąż się uczę, poznaje nowych ludzi i mam okazję pracować w wyjątkowych miejscach! Wielką radość sprawia mi prowadzenie warsztatów i możliwość obcowania z uczestnikami zajęć. Kwiaty i glina mają według mnie kojącą moc!

Katarzyna Baniak

Florystyka od zawsze była moja pasją. Od najmłodszych lat układałam bukiety z polnych kwiatów. W 2015 roku ukończyłam roczna szkole na kierunku florystyka, zakończona egzaminem zawodowym. Później podjęłam pracę w Kwiaciarni Róża w Bielsku-Białej, gdzie pracuje już od siedmiu lat. Moją mocną stroną są bukiety na konstrukcjach, gdzie mogę poeksperymentować i wykorzystać zdobytą do tej pory wiedzę. Lubię się rozwijać i podejmować nowe wyzwania, którym niewątpliwie był udział w tym konkursie.

Marlena Jagoda

Mam na imię Marlena ale wszyscy nazywają mnie Jagodą. Obecnie jestem menagerką Salonu Kwiatowego Opole współpracuję również z bardzo kreatywnymi ludźmi z polski i całego świata. Moimi tegorocznymi sukcesami było zauważenie moich projektów florystycznych przez: MARIKA Magazin, gdzie na łamach światowego magazynu zostały opublikowane moje prace pod tytułem MOTHER NATURE, wygrana w konkursie na “Bukiet dla zwycięzcy” z okazji Florystycznych Mistrzów Europy – Europa Cup 2022 organizowanego przez Stowarzyszenie Florystów Polskich, portalu florystycznego FlorystaPlus.pl oraz zdobycie drugiego miejsca w konkursie na najpiękniejszą kompozycję kwiatową KWIATY LATA 2022.

Weronika Kwiatek-Binda

Od wielu lat jest to moja pasja i droga życiowa którą chcę podążać. Jestem dyplomowaną Florystką. Od marca tego roku podjęłam edukację na kierunku florysta w Międzynarodowym Instytucie Florystycznym w Turzy Śląskiej, żeby odświeżyć trendy oraz usystematyzować swoją wiedzę we florystyce. Aktualnie pracuję w Pracowni Florystycznej z moją mamą. Konsekwentnie rozwijając się na tej drodze uczestnicząc w wielu szkoleniach, warsztatach oraz konkursach. W zeszłym roku zdobyłam złoty medal na eliminacjach w Gdańsku na WorldSkills. W październiku tego roku wróciłam z medalem doskonałości z WorldSkills Competition 2022 Special Edition w Finlandii. Uwielbiam czerpać inspiracje florystyczne z obserwacji natury. W przyszłości mam w planach otworzyć swoją własną autorską Pracownię Florystyczną dzięki której będę miała możliwość przekazywać piękno kwiatów. W listopadzie tego roku biorę udział w eliminacjach do EuroSkills w Gdańsku.

Edyta Oliwa

Nazywam się Edyta Oliwa z wykształcenia jestem technikiem florystką. Kwiaciarnię Kolorowy Pokój prowadzę od ponad 6 lat. Jest to całkowite spełnienie moich marzeń i twórczych zapędów. Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę łączyć pracę zawodową z tym co lubię najbardziej czyli tworzeniem wymarzonych kompozycji kwiatowych i roślinnych. Sztuka i działania artystyczne były mi bliskie od najmłodszych lat. Warsztat rysunkowo-malarski bardzo pomaga mi w profesjonalny sposób komponować bukiety z kwiatów ciętych. Szczególnie specjalizuję się w florystyce ślubnej oraz funeralnej. Oprócz materiału żywego, wykorzystuję często wysokiej jakości kwiaty sztuczne, głównie w florystyce funeralnej. Dodatkowo prowadzę sklep internetowy z wiązankami.

Justyna Joanna Horbowy

Dyplomowana Florystka, technik architektury krajobrazu oraz studentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Finalistka konkursu o grant dla młodych w szkole florystycznej Kwitnące Horyzonty. Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz wojewódzkiego konkursu na kosz dożynkowy. Współtwórca wystaw kwiatowych podczas 48-go i 49-go Lata Kwiatów w Otmuchowie. Twórczyni pracy w projekcie Make love not War. Praktykantka w kwiaciarni Flori w Opolu oraz Szkółce drzew i krzewów Mularz. Pasjonuje się kwiatami i technikami plastycznymi. Nieustająco pogłębia swoją wiedzę florystyczną uczestnicząc w szkoleniach i kursach tematycznych. Uwielbia pracę na swojej działce ROD i bierze udział we wszelkich wydarzeniach branżowych.

Zapraszamy do oglądania zmagań Finalistek i do kibicowania Waszym faworytkom!

Organizatorzy i partnerzy: