Miejska Sztuka Ogrodowa na Targach GARDENIA 2020
To już tradycja, że w ramach Targów Gardenia odbywa się Forum organizowane wspólnie z magazynem Zieleń Miejska wydawanym przez wydawnictwo Abrys.

Miejska Sztuka Ogrodowa to przedsięwzięcie, nierozerwalnie związane z Targami Gardenia w Poznaniu. Stolica Wielkopolski na trzy dni (13-15 lutego 2020 r.) zamieni się oazę zieleni, a konferencja organizowana przez redakcję Zieleni Miejskiej będzie stanowić świetną bazę wymiany wiedzy i doświadczeń. Nie możemy przejść obojętnie wobec zmian klimatu, które mają wpływ na naszą codzienność.
W 2020 roku będziemy poruszać najbardziej aktualną i wzbudzającą wiele emocji tematykę zmian klimatycznych.
Wszystkie prelekcje będzie spinać hasło "Z miłości do klimatu".
W programie m.in.:
- Tworzenie klimatu miasta poprzez małą architekturę – najnowsze trendy
- Plany adaptacji do zmian klimatu w miastach
- Place zabaw – inspirujące realizacje
- Wielofunkcyjne meble miejskie* Zielone przystanki
- Nature based solutions
- Rośliny vs. klimat
Prelegenci, którzy potwierdzili swój udział:
- dr Kinga Kimic - architekt krajobrazu, Katedra Architektury Krajobrazu, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
- dr Monika J. Latkowska - Katedra Roślin ozdobnych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
- Dominika Dymek
- Weronika Sęczek - specjalista ds. zasobów wodnychdr inż. arch.
- Magdalena Czałczyńska-Podolska - Katedra Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale niezbędna jest rejestracja na stronie organizatora. Szczegóły oraz regulamin rejestracji dostępny jest na stronie organizatora.
POZNAJ PRELEGENTÓW
dr inż. Dominika Dymek - specjalistka ds. CONNECTING Nature (Horyzont 2020)
Projektantka zieleni, absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, członkini zespołu badawczego FEW-meter Horyzont 2020, redaktorka merytoryczna Organizacji Ogrodów Polskich, laureatka licznych wyróżnień i medali za wybitne osiągnięcia i zaangażowanie w pracy na rzecz środowiska akademickiego. W 2014 r. zdobyła III miejsce w konkursie architektonicznym Park(ing) Day. W 2016 r. ukończyła studia podyplomowe Planowanie Przestrzenne na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. W 2019 r. obroniła rozprawę doktorską pt. „Użytkowanie i kierunki rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych (ROD) w miastach na przykładzie Poznania”. Obecnie pracuje jako specjalistka ds. projektu CONNECTING Nature (Horyzont 2020) w Oddziale Projektów Interdyscyplinarnych Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Urzędu Miasta Poznania.
