Organizator:

Najlepsi architekci krajobrazu w Poznaniu

Podziel się

Chris Beardshaw, Jo Thompson, Tami Suonio - jedni z najlepszych na świecie architektów krajobrazu – to niekwestionowane gwiazdy wydarzenia ARENA KRAJOBRAZU, które już w lutym odbędzie się w ramach targów GARDENIA w Poznaniu.

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA są partnerem wyjątkowego wydarzenia. Wspólnie z Fundacją FRACTAL tworzymy Arenę Krajobrazu. Po raz pierwszy w Polsce będzie możliwość spotkania światowych sław z zakresu projektowania ogrodów w jednym miejscu oraz wysłuchania ich prelekcji! Premierowa edycja ARENY KRAJOBRAZU odbędzie się już 13 i 14 lutego 2020 r. Będzie to okazja, by spotkać w jednym miejscu wybitnych projektantów, architektów krajobrazu z Polski i zagranicy. W programie ponad 20 godzin merytorycznych wydarzeń. Będzie możliwość wysłuchania prelekcji zagranicznych gości dotyczących ich wizji i filozofii projektowania. Będą oni także przeprowadzać przeglądy portfolio polskich architektów krajobrazu. Na wydarzenie złożą się także pokazy i warsztaty prowadzone przez partnerów na kilku scenach Wydarzenie jest skierowane do architektów krajobrazu, przedstawicieli branży ogrodniczej oraz do tych profesjonalistów, którzy specjalizują się w zakładaniu i pielęgnacji terenów zieleni.

 

PROGRAM KUP BILET PRZEJDŹ DO STRONY WYDARZENIA BEZPŁATNE WARSZTATY CIĘCIA ROŚLIN

Główną atrakcją ARENY KRAJOBRAZU będzie możliwość spotkania wybitnych specjalistów z Polski i ze świata, laureatów najważniejszej i najbardziej prestiżowej wystawy ogrodniczej, która to wystawa otwiera drzwi do międzynarodowego świata projektantów ogrodów.

Wśród zaproszonych gości specjalnych są:

CHRIS BEARDSHAW

Wybitny brytyjski projektant. Sześciokrotny laureat wyróżnienia Royal Horticultural Society - "Best Show Garden", pięciokrotny laureat „Wybór publiczności” na wystawach Royal Horticultural Society. Laureat 13 złotych medali Royal Horticultural Society.Chris znany jest też z długiej kariery telewizyjnej, która rozpoczęła się w 1997 roku w BBC2 przy realizacji takich programów jak "Gardener`s World", "Hidden Gardens" i niezwykle popularny "The Flying Gardener". Swoją karierę rozpoczął ponad 18 lat temu realizując w tym czasie wielką liczbę ogrodów prywatnych i konkursowych od Wielkiej Brytanii aż po Nową Zelandię. Jest autorem wielu projektów nagradzanych na najważniejszych wystawach ogrodniczych. Autor wielu książek wśród których „100 roślin, które prawie zmieniły świat” zdobyła nagrodę Independent Publishers w USA. Jest też autorem wielu publikacji prasowych w prestiżowych magazynach ogrodniczych i lifestylowych.

JO THOMPSON

Jest wybitną projektantką, brytyjską laureatką „Best of Show” uznaną przez prasę profesjonalną za jedną z najbardziej utalentowanych projektantek. Przez opiniotwórczy miesięcznik „House & Garden” uznana została za jedną z „wiodących współczesnych projektantek ”  i „najlepszą projektantką ogrodów wiejskich”.  Zaś Society of Garden Designers uznało ją za „Projektantkę przyszłości” w 2014 roku. Jo Thompson jest posiadaczką najbardziej prestiżowego wyróżnienia „Best of Show”, które otrzymała za ogród zaprojektowany na Chelsea Flower Show w 2010 roku. Jest też laureatką czterech złotych i pięciu srebrnych medali RHS Chelsea Flower Show.  W 2017 roku zdobyła nagrodę „Wybór Publiczności” podczas konkursu RHS Chatsworth Flower Show. Jest członkiem RHS Gardens Committee i Garden Advisor dla RHS Rosemoor, a także członkiem RHS Show Gardens Selection Panel.

TAINA SUONIO

To utytułowana projektantka z Finlandii.Taina jest laureatką srebrnego medalu wystawy Chelsea Flower Show 2019 za ogród „Roots in Finland – Kyrö Garden”. Przez ponad czternaście lat współpracowała z wiodącymi brytyjskimi projektantami ogrodów, m.in z Carol Klein, Andy Sturgeon, Thomas Hoblyn, Paul Stone, Nigel Dunnett, Catherine MacDonald, Mark Gregory, gdzie kierowała zespołami odpowiedzialnymi za nasadzenia w ogrodach konkursowych przygotowywanych na międzynarodowe wystawy Chelsea Flower Show oraz Hampton Court Flower Show.  Taina jest inżynier ds. rozwoju (zielone dachy i zazielenienie miasta) w mieście Vantaa położonym w stołecznym regionie Finlandii. Zajmuje się przede wszystkim ogrodami na dachu i zieloną przestrzenią w mieście realizując również swój autorski projekt „Roslings Manor Gardens”. Jej doskonale rozpoznawalne realizacje znajdują się w Vantaa na terenie Narodowych Targów Mieszkaniowych czy „Najbardziej zielony z zielonych” blok mieszkalny w Helsinkach w West Harbour, w którego skład wchodzą zielone dachy, ogród kuchennej bioróżnorodności oraz ogród leśny i ogród na barce. W Londynie Taina współpracowała z profesorem Nigelem Dunnettem, tworząc „Magiczny i marzycielski” ogród na dachu Barbican Centre.

#

DOSTĘPNE BILETY

W ofercie są dwa rodzaje biletów: STANDARD i PREMIUM. Oba upoważniają do udziału w dwudniowym wydarzeniu oraz pozwalają na wstęp na ekspozycję Targów Gardenia w dniach 13-14.02.2020 r. Zakup biletu PREMIUM daje możliwość osobistego spotkania kuluarowego z zagranicznymi gośćmi. Legitymacja studencka daje możliwość zakupu biletu STANDARD w obniżonej cenie.

PROGRAM KUP BILET PRZEJDŻ DO STRONY WYDARZENIA BEZPŁATNE WARSZTATY CIĘCIA ROŚLIN

Część prelekcyjną ARENY KRAJOBRAZU wzbogacą warsztaty i pokazy cięcia roślin

To niepowtarzalna okazja zobaczenia  na żywo cięcia, formowania i pielęgnacji drzew i krzewów ozdobnych, przeprowadzanych przez profesjonalistów. Na pokazy do hali targowej sprowadzone zostaną dorosłe okazy drzew i krzewów. 14.02.2020 r. zapraszamy na bezpłatne pokazy i warsztaty prowadzone przez partnerów wydarzenia:

  • cięcia drzew i krzewów przygotowane specjalnie na to wydarzenie przez Szkółkę Roślin.Ozdobnych BYCZKOWSCY,
  • cięcia i pielęgnacji róż przygotowane przez Szkółkę Róż ROSARIUM.
  • nie zabraknie też warsztatów poświęconych pielęgnacji drzew i krzewów owocowych prowadzonych przez ARBORETUM BOLETRASZYCE

Chcesz wziąć udział w tych bezpłatnych pokazach? ZAREJESTRUJ SIĘ!

BEZPŁATNE WARSZTATY CIĘCIA ROŚLIN

Organizatorem ARENY KRAJOBRAZU jest Fundacja Fractal. Fundacja zajmuje się projektami edukacyjnymi głównie z obszaru ochrony dziedzictwa kulturalnego i naturalnego. Jest organizatorem m.in. projektów Weekend Otwartych Ogrodów czy też  Zielony Fyrtel, które popularyzują nie tylko troskę o środowisko naturalne, ale także łączą wrażliwość na naturę z budowaniem trwałych relacji społecznych.

Partnerem ARENY KRAJOBRAZU są Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA organizowane przez Grupę MTP na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

 

ORGANIZATORZY I PARTNERZY