Organizator:

Ozdoby tworzące świąteczny klimat – Kadpol

Podziel się

Rodzinna firma Kadpol może poszczycić się już prawie trzydziestoletnim doświadczeniem w branży ręcznie wytwarzanych świątecznych dekoracji, popartym wieloma sukcesami zarówno w Polsce jak i rynkach zagranicznych. O rozwoju działalności, bożonarodzeniowych trendach i planach rozwoju opowiadają jej współwłaściciele Dominik, Albert i Radosław Kozłowscy.

Jakie były początki firmy Kadpol i jak rozwijała się na przestrzeni lat?

Fabryka bombek Kadpol jest firmą rodzinną, która rozpoczęła swoją działalność w 1991 r. Założycielem firmy jest Dominik Kozłowski. Obecnie fabryka prowadzona jest przez jego dwóch synów, Alberta i Radosława Kozłowskich. Po dziś dzień utrzymuje się w niej świąteczna i rodzinna atmosfera. Podstawową i najważniejszą produkcją jest wyrób szklanych bombek choinkowych. Każdy etap powstawania bombek odbywa się za pomocą pracy ludzkich rąk. Technologia ręczna sprawia, że każda nowo powstała bombka różni się od pozostałych, przez co staje się ona jedyna w swoim rodzaju, wyszukana i  niepowtarzalna.

Co zadecydowało o międzynarodowym sukcesie Kadpol? Czym wyróżniają się Państwa produkty?

Od początku działalności, czyli przez blisko 30 lat, nasze wyroby są  ręcznie dmuchane, a następnie zdobione przez doświadczonych dekoratorów. Cel, jaki postawiła sobie nasza fabryka bombek, to nadanie wytwarzanym przez nas wyrobom magicznego i niepowtarzalnego bożonarodzeniowego klimatu.

Jak można podsumować ostatni sezon sprzedaży bombek choinkowych? Jak produkty te sprzedają się w centrach ogrodniczych?

Miniony sezon był dla nas kolejnym bardzo wytężonym okresem pracy. Nasza fabryka była otwarta od świtu, aż do zmierzchu, chcąc zdążyć z realizacją wszystkich złożonych u nas zamówień. Mimo iż produkcja ma charakter całoroczny, to IV kwartał jest dla nas dużym wyzwaniem pod kątem logistyki. Bardzo nas cieszy, że obsługujemy małe i duże punkty dystrybucyjne. Wśród nich są także centra ogrodnicze, które są dla nas bardzo dobrym partnerem biznesowym. Największą popularnością cieszą się oferowane przez firmę Kadpol klasyczne zestawy ręcznie zdobionych ozdób choinkowych w formie kulistej, utrzymane w jednej kolorystyce. Dominujące kolory to złoty i czerwony. Jednocześnie zauważamy również wzrost zainteresowania bogato zdobionymi bombkami szklanymi, nawiązującymi swoimi kształtami do wzornictwa znanego z naszych dziecięcych lat. W ofercie firmy Kadpol detaliści znajdą szeroką gamę produktów: od kul gładkich, po dekorowane oraz kształtki. Realizujemy również indywidualne zamówienia według życzenia klienta. Nasze wyroby cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Rozmawia: Marcin Fajerski

Cały artykuł znajdziecie tutaj!