Organizator: Grupa MTP

Poznaj prelegentów ARENY KRAJOBRAZU - HEXIAN JIN

Podziel się

Hexian Jin jest prezesem wydawnictwa i zastępczynią redaktora naczelnego magazynu „Chinese Landscape Architecture” oraz profesorem w Zhejiang Agriculture & Forestry University, School of Landscape and Architecture. Specjalizuje się w badaniach w obszarze ogrodów leczniczych, historii i teorii architektury krajobrazu.

 

Premierowa edycja ARENY KRAJOBRAZU odbędzie się już 13 i 14 lutego 2020 r., w ramach Targów GARDENIA w Poznaniu. Hexian Jin poprowadzi autorską prelekcję w piątek 14.02. o godzinie 10:30 o temacie: "Teoria i praktyka współczesnej chińskiej architektury krajobrazu”, która pozwoli skonfrontować doświadczenia architektów europejskich z trendami projektowania dominującym i obecnie na rynku azjatyckim. Oprócz tego dokona przeglądu portfolio polskich projektantów 13.02.2020 r o godzinie 12:30. 

Hexian Jin jest prezeską wydawnictwa i zastępczynią redaktora naczelnego magazynu „Chinese Landscape Architecture” oraz profesorem w Zhejiang Agriculture & Forestry University, School of Landscape and Architecture. Jest autorką wielu prac naukowych i popularyzujących architekturę krajobrazu i ogrodnictwo. Specjalizuje się w badaniach w obszarze ogrodów leczniczych, historii i teorii architektury krajobrazu. Swoje zainteresowania skupia również na ogrodach przyświątynnych. Współpracuje stale z wieloma placówkami naukowymi zajmującymi się współczesnymi aspektami środowiska naturalnego m.in z Shanghai Academy of Landscape Architecture and Planning.

 

ZOBACZ PROGRAM WYDARZENIA