Organizator:

Złote Medale Gardenia 2022 przyznane!

Podziel się

Sąd Konkursowy wyłonił dziś 10 Laureatów nagrody Złoty Medal Grupy MTP Targów Gardenia 2022. Wśród nagrodzonych znalazły się innowacyjne produkty i koncepcje stworzone z myślą o rozwijającej się branży ogrodniczej. Gratulujemy!

Poniżej przedstawiamy zwycięskie produkty i innowacje, które zobaczyć będzie można na tegorocznych Targach Gardenia.

Przypominamy jednocześnie, że trwa głosowanie Złoty Medal - Wybór Konsumentów, w czasie którego to publiczność swoimi głosami wybierze najważniejszy produkt lub koncepcję Targów Gardenia 2022.

Zapraszamy do oddawania swoich głosów!

ZAGŁOSUJ

Laureaci konkursu Złoty Medal Grupy MTP Targów Gardenia 2022:

Anielskie Ogrody Sferyczne – geo-kopuły uprawowe

CAMY Bogdan Kasperski - zgłaszający i producent. Anielskie Ogrody Sferyczne tworzą bardzo dobre warunki do ekologicznej uprawy roślin pod osłonami. Dają naturalne oświetlenie od wschodu do zachodu słońca. Geo-kopuły szybko się nagrzewają, a powstającą w nich ciepłą poduszką powietrzną łatwo regulować ręcznie i automatycznie. Dodatkowe wyposażenie wspierają pewność uzyskania plonów. Oferujemy kompleksową usługę od określenia potrzeb, przez projekt, wykonanie, montaż oraz szkolenia w ogrodzie i online w zakresie eko-uprawy warzyw, ziół i owoców.

ZOBacz więcej

Bób RAMBOS

PlantiCo - Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. - zgłaszający i producent. Odmiana wczesna ( okres wegetacji od siewu do zbioru ok. 95 dni), plenna, przydatna do konserwowania, mrożenia i bezpośredniego spożycia. Strąki bardzo długie, szerokie, słabo wygięte. Liczba nasion w strąku od 3-5szt, natomiast liczba świeżych nasion w 1 kg wynosi ok. 260 szt. Wyróżnia się bardzo dużymi, jasnozielonymi nasionami z jasnym znaczkiem o wysokich walorach jakościowych i smakowych. Masa 1000 świeżych nasion często przekracza 4000 g (zależna od warunków agrometeorologicznych).

ZOBacz więcej

Folia ściółkująca biodegradowalna i kompostowalna w glebie

AGRIMPEX Sp. z o.o. - zgłaszający i producent. Folia biodegradowlana i kompostowana w glebie Agrimpex została zainspirowana i przeniesiona z rynku dużych gospodarstw rolnych. Inspiracją do powstania produktu była ochrona gleby w połączeniu z jej efektywnym wykorzystaniem do celów rolniczych - obecnie i dla przyszłych pokoleń. Biodegradowalna i kompostowalna folie do ściółkowania wytworzona jest z ecovio® i wnosi istotny wkład w zrównoważony rozwój. Musimy odpowiedzialni za właściwe stosowanie tej folii unikając aplikacji łączących ściółkowanie z jednoczesnym użyciem substancji szkodliwych lub mogących mieć negatywny wpływ na jakość gleby np. użycie szkodliwych gazów lub związków zawierających metale. Zadbajmy o naszą planetę na KAŻDYM POLU!

ZOBacz więcej

Grabie wachlarzowe IDEAL PRO™

Cell-Fast Sp. z o.o. - zgłaszający i producent. Grabie wachlarzowe IDEAL PRO idealnie sprawdzają się do grabienia liści, trawy i innych odpadów ogrodowych na dużych powierzchniach. Ich głowica doskonale spełnia funkcję zgarniacza, a unikalny kształt zębów ogranicza ich zapychanie się i zmniejsza ryzyko ich złamania. Pokryte antypoślizgowym materiałem, aluminiowy trzonek zapewnia wygodną pozycję w trakcie wykonywania pracy, gwarantuje pewny chwyt i chroni dłonie przed otarciami. Znajdujący się na końcu trzonka otwór ułatwia przechowywanie produktu.

ZOBacz więcej

Ogród deszczowy

STYROBUD-GÓRNO Piotr Radomski - zgłaszający i producent. Ogród deszczowy służy do tymczasowego zatrzymywania i oczyszczania wody deszczowej spływającej z dachów. Ogród deszczowy w warzywniku to rozwiązanie, które możemy zastosować tuż przy budynku. Woda opadowa z dachu doprowadzona przez rynnę zasila ogród deszczowy, a rośliny oczyszczają ją z metali ciężkich. Warzywniki są to skrzynie składające się z betonowych modułów. Dzięki modułowej budowie warzywników można stworzyć instalację o dowolnej długości i szerokości, która zatrzyma wodę w miejscu opadu.

ZOBacz więcej

Pakiet deszczowy BOLT 3000 D z pompą

MARSEPLAST Sp. z o.o. - zgłaszający i producent. Pakiet deszczowy BOLT 3000 D z pompą to urządzenie służące do magazynowania i wykorzystania zgromadzonej wody deszczowej. W skład Pakietu wchodzą: - zbiornik 3000 litrów - pokrywa z punktem poboru wody - sito podczyszczające wodę deszczową - węże i szybko-złączki do podpięcia pompy, oraz systemu węży ogrodowych - automatyczna pompa do wody deszczowej firmy Gardena. Unikalny kształt zbiornika – jego niewielka wysokość – stanowi ułatwienie podczas prac montażowych.

ZOBacz więcej

Pakiet ziemi do hortensji niebieskiej, różowej i białej

WOKAS SA - zgłąszający i producent. Jest to jedyny taki produkt na rynku, który poza cechami Smartowymi wyróżnia się odczynem pH które w przypadku hortensji niebieskiej wynosi 4,3- 5,2 natomiast hortensji różowej i białej 5,5- 7,0. To właśnie tak dobrane pH, gwarantuje w przypadku hortensji niebieskiej wybarwienie na niebiesko. Efekty działań ziemi do hortensji Wokas Smart zostały potwierdzone w doświadczeniach własnych oraz przeprowadzonych w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnych konsumentów i jeszcze bardziej wpisać się w trend inteligentnych rozwiązań, stworzyliśmy specjalną aplikację Wokas. Pełni ona funkcję osobistego asystenta, który pomaga troszczyć się o domową roślinność, dzięki czemu każdy użytkownik będzie mógł m.in: stworzyć własną kolekcję roślin, uzyskać wsparcie w ich pielęgnacji oraz poznać dedykowane produkty Wokas. Dodatkową cechą wyróżniającą WOKAS SMART jest praktyczne i bardzo wygodne opakowanie z rączką.

ZOBacz więcej

Robot koszący Honda Miimo HRM3000 Live

Aries Power Equipment - zgłaszający, HONDA Motor Co., Ltd. - producent. Nowoczesny robot koszący odpowiadający na potrzeby rynku – wyposażony w moduł łączności i śledzenia GPS. Wyróżniający się na rynku niepowtarzalnym systemem, możliwością pracy kilku robotów w jednej pętli przewodu granicznego. Umożliwia serwisowi zdalną diagnozę, a klientowi możliwość sterowania urządzeniem z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki funkcji łagodnego zawracania przy przewodzie pracuje niezwykle efektywnie, a elektryczna regulacja wysokości koszenia pozwala na utrzymanie trawy w nienagannym porządku. System geofence pozwala klientowi na wyznaczenie terenu, na którym ma pracować robot, a po jego przekroczeniu, urządzenie wysyła alert do aplikacji mobilnej, a my możemy śledzić urządzenie dzięki modułowi GPS.

ZOBacz więcej

Urządzenie wielofunkcyjne Avant 645i

A.SERAFIN-MASZYNY SKA- zgłaszjący, Avant Tecno Oy - producent. Nowy Avant 645i to najmocniejsza na świecie ładowarka w swojej kategorii wagowej. Jej innowacyjność polega na zachowaniu kompaktowych wymiarów serii 600 i zwiększeniu mocy z 26 do 44 KM. Wysokoprężny silnik Kubota V1505-CR-TE5, zgodny z normą Stage V, zapewnia odpowiednią moc i moment obrotowy do prac, które wymagają dużej siły pociągowej i dużej prędkości. Maksymalny przepływ oleju hydraulicznego wynosi 75 l/min, co jest unikalne dla ładowarek tej wielkości. Dzięki temu nowy model może obsługiwać ponad 200 wymiennych narzędzi Avant.

ZOBacz więcej

Ziemniaki sadzeniaki – zestaw do amatorskiej uprawy ziemniaków

W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o.o. - zgłaszający i producent. Ziemniaki sadzeniaki to nowoczesne i kompleksowe podejście do samodzielnej uprawy zdrowych ziemniaków w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. W kolekcji sadzeniaków znajduje się wszystko co potrzebne do uzyskania ziemniaków na własne potrzeby, m.in. ekologiczne torby uprawowe, bogaty asortyment różnorodnych odmian ziemniaków sadzeniaków oraz nasiona prawdziwego ziemniaka, z których w efekcie końcowym uzyskuje się ziemniaki gotowe do spożycia, jak podczas popularnej uprawy nasadzeniowej z bulw.

ZOBacz więcej

Raz jeszcze gratulujemy! Wszystkie nagrodzone produkty zostaną oznakowane na ekspozycji Targów Gardenia 2022.