Organizator:

Złote Medale Targów Gardenia 2023 przyznane!

Podziel się

Sąd Konkursowy wyłonił 9 Laureatów nagrody Złoty Medal Grupy MTP Targów Gardenia 2023. Wśród nagrodzonych znalazły się innowacyjne produkty i koncepcje stworzone z myślą o rozwijającej się branży ogrodniczej. Gratulujemy!

Poniżej przedstawiamy zwycięskie produkty i innowacje, które zobaczyć będzie można na tegorocznych Targach Gardenia!

 

Złoty Medal - Wybór Konsumentów

Przypominamy jednocześnie, że trwa głosowanie Złoty Medal - Wybór Konsumentów, w czasie którego to publiczność swoimi głosami wybierze najważniejszy produkt lub koncepcję Targów Gardenia 2023.

ZAGŁOSUJ

Głosowanie kończy się 20 listopada o godzinie 23.59, ogłoszenie wyników I dnia targów, 23 listopada.

Laureat otrzyma dodatkową statuetkę, dyplom i dodatkowe oznakowanie stoiska.

Laureaci konkursu Złoty Medal Grupy MTP Targów Gardenia 2023:

BIO Podłoże uniwersalne

SIA SILUFLORA - zgłaszający i producent. Substrat, który składa się w 100% z naturalnych składników i został wyprodukowany przy użyciu specjalnej technologii wyłącznie z materiałów, które mogą być wykorzystywane w rolnictwie ekologicznym. Nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego. BIO PODŁOŻE UNIWERSALNE to specjalnie przygotowane podłoże stworzone z myślą o ekologicznej uprawie wszystkich warzyw i kwiatów. Może być stosowane do uprawy pomidorów, ogórków, papryki, cukinii, dyni, sałaty, a także pelargonii, nasturcji, aksamitek oraz wielu innych warzyw i kwiatów. Jest to produkt skomponowany w 100%z naturalnych składników. Podłoże doskonale nadaje się zarówno do upraw polowych, pod osłonami jak i w ogrodzie. Służy również jako dodatek poprawiający stosunki powietrzno-wodne w glebie wzbogacając ją i spulchniając.

ZOBacz więcej

COMPO COMPLETE

COMPO POLSKA Sp. z o.o. - zgłaszający, COMPO producent. COMPO COMPLETE to innowacyjna seria produktów do pielęgnacji roślin, która charakteryzuje się uniwersalnością i prostotą zastosowania, najwyższą jakością i skutecznością oraz nowoczesnym designem. Mottem serii jest hasło ”NASZE NAJLEPSZE”, które jasno wskazuje, że produkty te są najlepszym wyborem, a kompletna receptura tych produktów gwarantuje doskonałą pielęgnację roślin.

ZOBacz więcej

Hybryda stołu z huśtawkami

STAMECO Sp. z o.o. - zgłaszający, Four Dukes - nowa marka firmy Stameco - producent. Hybryda stołu z huśtawkami to innowacyjny i funkcjonalny mebel łączący w sobie elementy tradycyjnego stołu z siedzeniami w formie huśtawek. To wyjątkowa konstrukcja na umeblowanie tarasu czy ogrodu, a także interesujący element dekoracyjny, który może stać się centrum uwagi w przestrzeni. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie kreatywne podejście do umeblowania swojego otoczenia, a jednocześnie pragną stworzyć przestrzeń do wspólnego spędzania czasu w wyjątkowy sposób.

ZOBacz więcej

Linia produktowa beztorfowych podłoży do uprawy roślin dedykowanych uprawie bylin, traw i ziół.

BIO-PRODUKTY SP. Z O.O. TORF - KORA - PALETY - zgłaszający, ATHENA ECO GROUP sp. z o.o. sp. kom. - producent. Beztorfowe podłoża do uprawy roślin to gotowe do zastosowania produkty uwzględniające specyficzne potrzeby roślin z poszanowaniem zasad ochrony środowiska. Zapewniają stabilne utrzymanie roślin w podłożu w różnych fazach ich wzrostu. Efektywnie gospodarują zawartą w nich wodą i składnikami pokarmowymi nawet w długim okresie uprawy. Wysoka zawartość próchnicy tworzy doskonałe warunki wzrostu i rozwoju roślin od fazy wschodów do pełnej dojrzałości.

ZOBacz więcej

Pakiet Ziemi Wokas Naturalnie

WOKAS SA - zgłaszający i producent. Jest to jedyny taki produkt na rynku. Efekty działań Linii Wokas Naturalnie zostały potwierdzone w doświadczeniach własnych oraz przeprowadzonych w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnych konsumentów, zmniejszenia emisji CO2, ochrony środowiska i jeszcze bardziej wpisać się w trend jaki już istnieje na Zachodzie, stworzyliśmy ziemię bez dodatku torfu. Jesteśmy dumni, że udało nam się rozpocząć współpracę z Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Celem Parku jest m.in. ochrona bagien Biebrzańskich, które są uznawane za jedną z najważniejszych w kraju i Europie Środkowej ostoję ptaków wodno- błotnych. W ramach ochrony prowadzona jest pielęgnacja na terenie Parku w wyniku, której pozyskiwane są bardzo duże ilości biomasy nie nadającej się do zastosowań rolniczych. Firma Wokas w ramach współpracy podjęła się zagospodarowania tych problematycznych materiałów i w ramach recyklingu przystąpiła do produkcji ziemi ogrodniczych bez torfu.

ZOBacz więcej

Pomidor MALINOWY BOSMAN

PlantiCo - Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. - zgłaszający i producent. Odmiana średnio wczesna (od posadzenia rozsady do zbioru ok. 80 dni), plenna, do uprawy polowej. Szypułka bez kolanka, dobrze odrywająca się od owocu. Owoce cylindryczne i owalne z „dzióbkiem”, malinowe, twarde, 2-3 komorowe, o masie 70-100 g. Miąższ krwistoczerwony, bardzo smaczny. Zawartość ekstraktu - 5,0 - 5,5o Brix. Odmiana przeznaczona do uprawy wielkotowarowej a także do amatorskiej uprawy z przeznaczeniem do bezpośredniego spożycia i przetwórstwa. Obecnie na polskim rynku to jedyna odmiana pomidora malinowego nadająca się do zbioru mechanicznego.

ZOBacz więcej

QGesto Kuchnie Ogrodowe

QGESTO sp. z o.o. - zgłaszający i producent. Kuchnia ogrodowa QGesto to produkt, który wyróżnia Twój wyjątkowy styl i gust. To rozwiązanie dla osób, które doceniają komfort, luksus i doskonałą jakość. Stanowi ona harmoniczne połączenie kuchni, grilla, kina domowego i miejsca do spotkań na świeżym powietrzu, spełniając najbardziej wymagające oczekiwania.To Twoje centrum rozrywki przez cały rok, niezależnie od pogody.

ZOBacz więcej

Robot koszący Honda Miimo HRM4000 Live

ARIES POWER EQUIPMENT Sp. z o.o. - zgłaszający, Honda producent. Odkryj robota koszącego Honda Miimo HRM4000 Live od producenta nagrodzonego Złotym Medalem oraz Grand Prix Targów Gardenia. To nie tylko kosiarka, to Twój osobisty ogrodnik pracujący 24/7. Wyposażony w zaawansowane technologie, jak nawigacja satelitarna i automatyczna obsługa wąskich przejść, robot Honda Miimo zadba o Twój ogród utrzymując jednocześnie Twój ogród wolnym od spalin. Zyskaj więcej czasu dla siebie i ciesz się pięknie utrzymanym trawnikiem bez wysiłku!

ZOBacz więcej

TURBO TRAWNIK Nawóz szybko działający

COMPO POLSKA Sp. z o.o. - zgłaszający, COMPO producent. TURBO TRAWNIK Nawóz szybko działający to specjalistyczny nawóz przeznaczony do nawożenia wszystkich rodzajów trawników. Zrównoważona mieszanka zawierająca ponad 75% składników organicznych oraz dodatek składników mineralnych gwarantuje szybko widoczne i trwałe efekty w ciągu kilku dni. Dodatek żywych mikroorganizmów mikoryzowych poprawia pobieranie wody, zwłaszcza w suchych okresach. Nawóz zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które zapewniają odporny na użytkowanie, zdrowy i gęsty trawnik.

ZOBacz więcej

Raz jeszcze gratulujemy! Wszystkie nagrodzone produkty zostaną oznakowane na ekspozycji Targów Gardenia 2023.

KUP BILET program wydarzeń złoty medal - głosowanie