Organizator:

GARDENIA 2022 - jesień 2022

Podziel się

W edycji jesiennej zapraszamy Państwa na Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2022, które odbędą się w dniach 17-19 listopada pod hasłem przewodnim: „Ekologiczny ogród”.

 

Pragniemy kontynuować wątki rozpoczęte na Targach GARDENIA 2021 – walkę z miejską szarzyzną i betonozą, propagowanie różnorodności biologicznej zarówno w przydomowym ogródku, jak i w przestrzeni publicznej, wspieranie zdrowej aktywności na zewnątrz oraz nowoczesne rozwiązania dla ekonomicznej i ekologicznej pielęgnacji zieleni w skali mikro i makro.

Wydarzenie przygotowujemy w szczególności dla:

  • Architektów krajobrazu i projektantów ogrodów
  • Centrów i sklepów ogrodniczych
  • Zarządców zieleni miejskiej i zakładów komunalnych
  • Firm utrzymania zieleni na terenach publicznych i prywatnych
  • Producentów i dystrybutorów sprzętu oraz akcesoriów ogrodniczych

Dostrzegamy siłę inicjatywy branży ogrodniczej w poprawie jakości codziennego życia całego społeczeństwa. W czasie konferencji, prelekcji, warsztatów oraz targowych rozmów rodzą się przyszłe duże projekty, mające wpływ na rozwój przyjaznych środowisku trendów. Obniżenie temperatury w miastach, walka ze smogiem, przystępność terenów rekreacyjnych to tylko wierzchołek góry wyzwań, które stoją właśnie przed projektantami, zarządcami zieleni miejskiej i indywidualnymi ogrodnikami!

Co będzie można zobaczyć, czego doświadczyć na wiosennej GARDENII 2022?

Już w listopadzie zapraszamy na 3-dniowe wydarzenie pełne wiedzy, inspiracji i prezentacji światowych trendów. Podczas XVI edycji konwentu Miejska Sztuka Ogrodowa ponownie podniesiemy zagadnienia zadań stojących przed projektantami i zarządcami zieleni w miastach, oddamy głos aktywistom i ekspertom, którzy rzeczowo przedstawią nie tylko potrzeby, ale i konieczne do podjęcia tematy przestrzeni publicznej. Podobnie jak uczestnicy zakończonej edycji konwentu czujemy niedosyt wiedzy w tym zakresie – liczymy więc na kolejne niezwykle inspirujące i motywujące do działania spotkanie!

Kolejnym ważnym punktem programu będzie III edycja Areny Krajobrazu, która w czasie dwudniowej serii prelekcji i pokazów ponownie stanie się przestrzenią wymiany wiedzy i doskonalenia w zakresie tworzenia stref zieleni, pielęgnacji roślin oraz szansą na nawiązanie dyskusji o kondycji dzisiejszego projektowania ogrodów. Miniona edycja przyniosła wiele pozytywnych opinii ze strony prelegentów i słuchaczy, do dziś wspominamy spektakularne pokazy cięcia drzew i krzewów, czekamy więc na kontynuację rozpoczętych wątków oraz kolejne ważne konteksty już w wkrótce.

Ponadto w czasie listopadowej GARDENII proponujemy zobaczyć:

·       Strefy ECO

·       Ogrody pokazowe

·       Strefy testów narzędzi i kosiarek

·       Betonowe warzywniki

·       Place zabaw

·       Meble miejskie i rekreację na osiedlu

·       Produkty pochodzące z recyklingu

·       Zielone dachy

·       Miejskie drzewa

·       Wystawy szkółkarskie

·       Materiał pomocniczy w uprawach

·       Maszyny pod tzw. zieleń profesjonalną

·       Ogrody dla konsumentów

·       Nawadnianie
(indywidualne i szkółkarskie)

·       Dekoracje, choinki

·       Strefę zakupów

 

Intensywnie, branżowo, sprzedażowo – tak zapowiadają się tegoroczne Targi GARDENIA 2022. Pawilony 5, 5A oraz 6 znów zapełnią się zielenią i top produktami dla ogrodnictwa. Zarówno profesjonaliści branży, jak i miłośnicy ogrodów powinni zarezerwować sobie ten weekend!

Dlaczego warto? Formularz zgłoszenia