Organizer:

MTP Gold Medal winners

Share

Aftercut Zagęszcza
Nawóz do trawników z nasionami traw

WESTLAND Sp. z o.o., Rumia
Pawilon 5, stoisko 49

 

 

AFTERCUT ZAGĘSZCZA to szybko działający nawóz do trawników z dodatkiem otoczkowanych nasion traw. Nawóz szybko zazielenia trawę oraz wspomaga jej krzewienie się, przez co darń staje się zwarta i gęsta. Odpowiednia kompozycja składników pokarmowych odżywia wszystkie części roślin jednak nie powoduje intensywnego wzrostu trawy - mniej koszenia. Nasiona traw zawarte w produkcie zagęszczają, po wykiełkowaniu, istniejącą darń. Stosowanie mieszanki w prosty sposób odżywia, zagęszcza i zazielenia trawnik.

Flower SPA

AGRECOL Sp. z o.o., Wieruszów
Pawilon 5, stoisko 95

 

 

Zafunduj swoim roślinom domowym odrobinę luksusu i zabierz je z nami do agrecolowego SPA! Kuracja Flower SPA to zestaw trzech wygodnych w użyciu ampułek z nawozem. Zawartość ampułki wystarczy rozpuścić w 4 litrach wody, a następnie uzyskanym roztworem podlać rośliny. Nawozy bez przeszkód możesz używać w dowolnej kolejności. Każdą kolejną ampułkę należy stosować w odstępie 2 tygodni. Zakończoną kurację możesz powtórzyć po upływie miesiąca. Nawozy możesz stosować, bez względu na sezon, przez cały rok. Flower SPA – pielęgnacja roślin w 3 prostych krokach Produkty z linii Flower SPA zawierają zestawy trzech skoncentrowanych nawozów mineralnych zamkniętych w wygodnych w użyciu 30 ml ampułkach. To innowacyjna formuła, dzięki której każda potrzeba rośliny jest rozpatrywana indywidualnie.

HUSQVARNA AUTOMOWER® 435X AWD

Prod: Husqvarna AB, Szwecja
HUSQVARNA POLAND Sp. z o.o.
Pawilon 5, stoisko 34

 

 

Husqvarna Automower® 435X AWD to pierwsza na świecie kosiarka automatyczna z napędem na 4 koła, dzięki czemu może poruszać się i kosić na zboczach o nachyleniu aż 70% (35o). Automower® 435X AWD ma przegubową konstrukcję zapewniającą zwrotność i sprawność pracy na złożonych trawnikach. Nowy interfejs składa się z pokrętła, kolorowego wyświetlacza i LEDowego wskaźnika stanu maszyny. Alternatywnym interfejsem umożliwiającym kontrolę pracy i ustawień maszyny jest aplikacja Automower® Connect aktywowana na smartfonie użytkownika.

Kolekcja Nasion

W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o.o., Jutrosin
Pawilon 5, stoisko 122

 

 

 

 

Seria „Kolekcje Nasion” dedykowana jest do grupy osób ceniących wygodę i sięgających po gotowe zestawy nasion. Kompozycje zostały opracowane pod względem terminu wysiewu, warunków uprawy, a w przypadku kwiatów - wysokości. Kolekcja składa się z 24 pozycji, w skład których wchodzą starannie dobrane gatunki roślin ozdobnych, ziół, kiełków oraz warzyw. Mieszanki nasion dostępne są w dużych torebkach z podwójną eurodziurką, które stanowią nowość na polskim rynku.

Kosiarka profesjonalna o zerowym promieniu skrętu John Deere Z997R z oponami bezpowietrznym Tweel

John Deere Polska Sp. Z O. O., Tarnowo Podgórne
Pawilon 5, stoisko 69

 

 

Kosiarka o zerowym promieniu skrętu Z997R oferuje niesamowitą zwrotność. Dzięki mocnemu silnikowi i wydajnym agregatom wykonuje pracę co najmniej 20% szybciej niż kosiarka czołowa. Klienci marki John Deere mogą zapomnieć również o przebiciach i nierównym ciśnieniu w oponach. Wszystko dzięki unikalnemu rozwiązaniu w postaci opon radialnych Michelin X Tweel Turf, które są odporne na ostre przedmioty, gładko przesuwają się po przeszkodach i są 3 razy bardziej wytrzymałe niż konwencjonalne opony pneumatyczne.

Mieszanka bylinowa roślin miododajnych na tereny suche

Bees mixture (Help Save the Bees- Save the World)
Przedsiębiorstwo Nasienne TORAF Leszek, Tomasz i Rafał Węgrzynowscy Sp.j., Kujakowice Górne
Pawilon 5, stoisko 66

 

 

Pomóż ratować pszczoły i stwórz azyl dla nich cieszący oko i dający przez długie miesiące i lata pożytek pszczołą, a tobie możliwość produkcji miodu o nowym nieznanym smaku od szczęśliwych pszczół.

Cellfast

Narzędzia pielęgnacyjne PASTEL
Pawilon 5, stoisko 79

 

 

Narzędzia do pielęgnacji roślin ogrodowych i doniczkowych wyróżniają się harmonijnym, pięknym i przyjaznym kształtem, nawiązującymi do stylu życia hygge, które są zgodne z aktualnymi trendami we wnętrzach (hygge). Jest to rzadko spotykane w produktach ogrodniczych. Kolory nawiązują do natury: wody i ziemi. Dzięki użyciu w procesie projektowym danych antropometrycznych i ergonomicznego owalnego przekroju rączki są dopasowane do dłoni różnych ludzi oraz ergonomiczne (owalny przekrój rączki). Matowa powierzchnia miło oddziałuje na zmysł dotyku i zapewnia dobrą przyczepność. Narzędzia nie mają zakamarków i łatwo je czyścić. Precyzyjna konstrukcja jest odporna na obciążenia mechaniczne i jednocześnie uwzględnia jak najmniejsze zużycie surowców oraz minimalizację form wtryskowych.

OGRÓDEK BIO TAŚMIE" ZIELONA DIETA" ANTYOKSYDANTY"

VILMORIN GARDEN Sp. z o.o., Komorniki
Pawilon 5, stoisko antresola

 

 

Ogródki bio na taśmie to prosty i szybki sposób na założenie zdrowego ogródka warzywno-ziołowego w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Dobór warzyw w zestawie „Naturalne antyoksydanty” zmniejsza zagrożenie wystąpienia chorób przewlekłych, ograniczając wystąpienie stresu oksydacyjnego. W zestawie „Zielona dieta” uwzględniliśmy warzywa zielone bogate w foliany, karotenoidy, witaminę K, C i B oraz wapń i żelazo, które pełnią bardzo ważną rolę w profilaktyce wad układu nerwowego, chorób układu krążenia, nowotworów oraz chorób neurodegeneracyjnych takich jak Alzheimer. Od wielu lat Vilmorin Garden propaguje zdrowy styl życia oferując swoim konsumentom produkty do ekologicznej uprawy.

Pojazd użytkowy Gator XUV 835M

John Deere Polska Sp. Z O. O., Tarnowo Podgórne
Pawilon 5, stoisko 69

 

 

John Deere Gator XUV835M ze względu na swoją konstrukcję, tj. stalową ramę, niezależne zawieszenie, napęd na 4 koła oraz przekładnię bezstopniową może wykonywać najtrudniejsze zadania. Maszyna daje również niezwykłe odczucia podczas jazdy rekreacyjnej - dysponuje mocą 54 KM, osiąga 60 km/h i może poruszać się po drogach publicznych. Wyróżnikiem pojazdu John Deere Gator są niewielkie gabaryty, wysokie osiągi oraz niespotykany komfort i bezpieczeństwo jazdy w kabinie z opcjonalną klimatyzacją.

Rododendron

Rhododendron hybridum
Gospodarstwo Szkółkarskie Anna Ciepłucha-Kowalska
Pawilon 7A, stoisko 28

 

 

Jedna z trzech odmian z kolekcji Rododendronów Kiss o wyjątkowo soczystej barwie kwiatów. Półpełne kwiaty tak rzadkie wśród różaneczników o kolorze ciemnoróżowym. Liście ciemnozielone, podłużne. Pokrój gęsty, wyprostowany. Po 10 latach osiąga 1,5 m wysokości. Mrozoodporność do -30°C.

Równiarka niwelacyjna HD

SERAFIN PUH Andrzej Serafin
Pawilon 5, stoisko 18

 

 

 

 

Najnowsza równiarka niwelacyjna to doskonałe urządzenia dla tych, którzy chcą doposażyć swoją miniładowarkę Avant w efektywną przystawkę do wyrównywania terenu. To idealne narzędzie we wstępnym wyrównywaniu grządki, w równaniu piaskowego podwórka i podjazdu. Pozwala ono na doskonałe przygotowanie terenu do użytkowania bądź przeprowadzania dalszych prac.

System sterowania INTA EVO z oprogramowaniem SysInta

Inta Evo control system with SysInta software
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ADVISER mgr inż. Anna Łukowicz
Pawilon 7, stoisko 1

 

 

System sterowania INTA EVO z oprogramowaniem SysInta zapewnia pełną kontrolę i integrację procesów nawadniania, fertygacji i sterowania klimatem w produkcji ogrodniczej pod osłonami. EVO to komputer trwały, niezawodny i estetyczny, wykonany z materiałów najwyższej jakości, skonfigurowany indywidualnie i dostosowany do potrzeb producenta, obsługa w języku polskim. Innowacyjny serwer SysInta zarządza danymi, zapewnia dostęp oraz możliwość modyfikacji parametrów z dowolnego miejsca, poprzez Internet i urządzenia mobilne

Thuja occidentalis ‘Sunny Smaragd’

Hoogenraad Handelskwekerijen bv, Holandia
Pawilon 7A, stoisko 41

 

 

 

 

Thuja occidentalis ‘Sunny Smaragd’ to zdecydowanie najlepsza żółtolistna odmiana żywotnika, jaka pojawiła się na rynku w ostatnich latach. Może rosnąć w pełnym słońcu i nie ulega oparzeniom. Ma ciepły, słoneczny kolor utrzymujący się w półcieniu i zimą. Nie wytwarza nasion. Ma regularny, stożkowaty kształt, dorasta do 2-2,5 m wysokości. Rośnie szybciej niż podobne odmiany. Jest mrozoodporny – strefa 5b. Nie ma szczególnych wymagań glebowych.

TROPICAL BACTININ POND

TROPICAL Tadeusz Ogrodnik, Chorzów
Pawilon 5, stoisko 82

 

 

TROPICAL BACTININ POND to preparat z żywymi kulturami bakterii. Przeznaczony do stosowania w ogrodowych oczkach wodnych. Obecne w preparacie bakterie przyspieszają powstawanie równowagi biologicznej w nowo założonym oczku wodnym, stymulując rozwój bakterii nitryfikacyjnych. Ponadto stosowany w dojrzałych oczkach wodnych pozwala utrzymać wysoką jakość wody poprzez rozkładanie kumulującej się w oczku materii organicznej. Zaleca się jego stosowanie również po czyszczeniu oczka wodnego lub leczeniu ryb.

Warzywnik betonowy

STYROBUD GÓRNO
Pawilon 6, stoisko 120

 

 

Betonowe rabaty warzywne doskonale nadają się do uprawy warzyw, ziół i owoców. Wykonane są z wytrzymałego, odpornego na warunki atmosferyczne betonu imitującego drewno, zarówno w wersji deski prostej jak i półbala. Dzięki modułowej budowie każdy warzywnik możemy w dowolne strony rozbudowywać, tworzyć własne kształty, wysokości oraz stopniowania (piętrowana rabata). Doskonale sprawdzą się w przydomowych ogródkach, w przedszkolach, domach opieki społecznej w przestrzeni miejskiej jako kwietniki.

 

 

Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne. Lista ułożona alfabetycznie wg produktów.