Organizator:

30 lat AVANT!

Podziel się

Ładowarki Avant to jedne z najpopularniejszych urządzeń wykorzystywanych w pracach ogrodniczych, komunalnych, budowlanych czy rolniczych. Włąśnie obchodzą swoje 30 urodziny!

Zapraszamy do poznania historii tych niezwykle przydatnych urządzeń.

Od 1991 r. ładowarki Avant, produkowane w fabryce w Ylöjärvi w Fundlandii, wykonują pracę wielu innych maszyn – zastępują taczki, koparki, kosiarki, wózki widłowe, żurawie, myjki, betoniarki, łuparki, układarki kostki brukowej i jeszcze wiele innych. Jak narodził się pomysł stworzenia kompaktowej ładowarki? Ile czasu zajęło firmie zaprojektowanie i wyprodukowanie pierwszego modelu? Czy okazał się sukcesem?

 

Pierwsze ładowarki

Avant Tecno już 30 lat temu miała duże doświadczenie w projektowaniu i budowie urządzeń rolniczych, jednak ciągle brakowało maszyny, która pomogłaby rolnikom w najcięższych pracach, np. w dystrybucji kiszonki! W 1989 roku powstał pierwszy prototyp ładowarki, dzięki któremu sprawdzono, jakie prace w gospodarstwie  można wykonać maszyną tej wielkości. Wyniki testów były tak dobre, że postanowiono kontynuować pracę nad kompaktową i wielofunkcyjną ładowarką. Pierwsza ładowarka Avant powstała w 1991 roku – wyposażona w 11-konny silnik była w stanie dostarczyć paszę 50-80 krowom w 10-15 minut, dwa razy dziennie, 365 dni w roku. Hasło reklamowe Avanta „zmień swoje najbardziej nieprzyjemne zadanie na najprzyjemniejsze!” doskonale oddawało idee korzystania z ładowarki. W pierwszym roku produkcji Avant sprzedał 80 maszyn!

Stały rozwój

Z każdym kolejnym rokiem unowocześniano ładowarki – powstały wersje z silnikiem wysokoprężnym, modele różniące się wymiarami i mocą, poszerzano gamę narzędzi czy modernizowano metody produkcji. W 1995 roku firma zaprezentowała swój pierwszy przegubowy model. Ładowarki Avant służyły już nie tylko rolnikom, ale znalazły zastosowanie w ogrodnictwie, usługach komunalnych, budowlanych, w stadninach koni, a dzięki powstałej w 2000 roku serii 200, również w sektorze prywatnym. Avant od początku mocno stawiał na własną produkcję – tworzenie ładowarek we własnej fabryce od początku do końca. Dlatego ważnym aspektem jest rozbudowywanie fabryk, zwiększanie zatrudnienia oraz wprowadzanie nowoczesnych i innowacyjnych metod produkcji Dzięki tym działaniom osiągnięto poziom produkcji jednej ładowarki na godzinę, na dwie zmiany.

Eksport

Zaledwie rok po powstaniu pierwszego modelu – w 1992 roku  –  ładowarki Avant pojawiły się po raz pierwszy na międzynarodowej wystawie – były to targi maszyn i urządzeń budowlanych Bauma w Monachium. Od tamtego momentu trwa nieustanny podbój rynków zagranicznych. Obecnie firma sprzedaje swoje ładowarki do ponad 60 krajów na całym świecie, a eksport stanowi 80% całego obrotu przedsiębiorstwa.

Avant 30 lat później

30 lat po powstaniu pierwszej ładowarki Avant produkuje aż 8 różnych serii i ponad 200 narzędzi wymiennych. Sieć dealerska AVANT pokrywa całą Europę, Australię i Stany Zjednoczone, a sprzedaż  wzrosła z 80 ładowarek rocznie do 120 tygodniowo.

 

Gratulujemy i życzymy dalszego, tak dynamicznego, rozwoju!

Zapraszamy na stoisko dystrybutora m.in. ładowarek AVANT - firmy Serafin, w czasie zbliżającej się GARDENII!

ZOBACZ PRODUKTY