Organizator:

ARENA KRAJOBRAZU 2021 - profesjonalizm, nauka i pasja

Podziel się

Druga edycja ARENY KRAJOBRAZU rozpoczyna się 18-go marca 2021 roku i trwać będzie aż do 18 listopada 2021.

Tym razem wydarzenie przyjmie formę platformy edukacyjnej online na której,  będzie można, spotkać w jednym miejscu, architektów krajobrazu, projektantów ogrodów z polski i zagranicy.

Formuła online Areny Krajobrazu pomyślana została tak aby dać jej uczestnikom komfort i swobodny dostęp do prezentacji i warsztatów przez okres 8 miesięcy. Możliwość  swobodnego korzystania z zasobów platformy  jest, w naszym przekonaniu niezwykle wygodnym narzędziem dla projektantów i ogrodników szczególnie w okresie natężonych prac ogrodniczych w terenie.

Podczas trwania tegorocznej edycji Areny Krajobrazu od marca aż po listopad na platformie publikowane będą kolejne prezentacje nowych zaproszonych do udziału w wydarzeniu gości. To nasz innowacyjny pomysł na dostarczanie uczestnikom wydarzenia aktualnej , ciekawej i inspirującej praktycznej wiedzy.

W tegorocznej edycji Areny Krajobrazu nie zabraknie zagranicznych gości. Swoje prezentacje przygotowali dla was Profesor Hexian Jin z Szanghaju, która opowie o historii i współczesności  architektury krajobrazu w Chinach. Bernd Franzen z Niemiec przedstawi swoją osobistą perspektywę współczesnej architektury krajobrazu. Specjalnie dla Was zaprosiliśmy też młodą architektkę krajobrazy Ancę Panait, która rozwija swoją zawodową karierę w Wielkiej Brytanii a pierwsze kroki w tej profesji stawiała w swojej ojczyźnie, Rumunii. Więcej o jej twórczości dowiecie się z wywiadu z Ancą, który znajdziecie w nadchodzącym marcowym wydaniu Lidera Biznesu.

W bloku tematycznym „W kręgu wody” prezentacje przygotowały Monika Drąg - pełnomocnik ds. Architektury Krajobrazu i Ogrodów w Zamku Królewskim w Warszawie oraz Dr Aleksandra Gierko reprezentująca Politechnikę Wrocławską. Najnowsze techniczne zagadnienia związane z wodą  w przestrzeni ogrodowej i publicznej  przygotowuje firma OASE.
Nie zabraknie też warsztatów z obszaru pielęgnacji i sadzenia drzew i krzewów przygotowanych  przez Szkółkę Roślin Ozdobnych BYCZKOWSCY oraz Federację Arborystów Polskich.

Zapraszamy na stronę Areny Krajobrazu www.arenakrajobrazu.pl gdzie możecie zarejestrować się na wydarzenie oraz na nasz Fanpage  https://www.facebook.com/landscapearena gdzie znajdziecie najbardziej aktualne informacje o wydarzeniu.