Organizator:

Chomik Gdów z wyróżnieniem Forbesa

Podziel się

Firma Chomik – największy pracodawca w Gdowie i jeden z liderów branży "Dom i Ogród" – otrzymała wyróżnienie Forum Firm Rodzinnych 2021 miesięcznika Forbes. Wręczenie nagród laureatom rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbesa odbyło się podczas gali w Hotelu Starym w Krakowie.

To osobisty wielki sukces prezesa Marka Świeżego, założyciela firmy, która zaczynała jako hurtownia słoi szklanych, a obecnie jest firmą handlową działającą na rynku międzynarodowym z portfolio produktów sięgającym ponad 10 tys. wzorów. Firma poszerzyła zakres swojej działalności z przetwórstwa także na branżę "Dom i Ogród", w której stała się jednym z krajowych liderów.

Produkty swoich marek, m.in. GardenLine, CookLine i Cleanline, sprowadza z całego świata i handluje nimi w Polsce i Europie. Dzięki dotychczasowym inwestycjom dysponuje własną powierzchnią magazynowa 7700 m kw., na której mieści się ponad 12 tys. miejsc paletowych i planowana jest budowa kolejnych hal! W siedzibie firmy znajdują się wzorcownie produktowe, które mieszczą się na powierzchni 4000 m kw. Kontrahenci mogą w nich znaleźć szeroki wybór produktów w kategoriach: akcesoria i meble ogrodowe, przetwórstwo, artykuły gospodarstwa domowego, meble czy ozdoby sezonowe.

Firma Chomik była już pięciokrotnie uhonorowana Diamentami Forbesa. Pierwszy otrzymała już w 2010 roku. Obecne wyróżnienie jest dedykowane firmom rodzinnym.