Organizator:

Drugi dzień Targów Gardenia dobiegł końca

Podziel się

Za nami drugi dzień XVI edycji Gardenii. Czas pod hasłem „ekologiczny ogród” upłynął błyskawicznie! Był to kolejny dzień pełen wystąpień prelegentów, pokazów florystycznych, warsztatów i spotkań biznesowych.

Dzisiaj sceną główną zawładnęły pokazy florystyczne. Mieliśmy okazję zobaczyć w akcji mistrza florystki – Macieja Krzusa oraz mistrza pszczelarskiego – Wojciecha Kołodyńskiego, którzy wspólnie poprowadzili naukowy pokaz „Ulicami Mistrzów” (organizator: Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze), Joanna Dolina z kwiaciarni Pink Flowers w Chojnicach, Magdalena Rutkowska z kwiaciarni GreenPlace w Toruniu, Igor Majkowski z kwiaciarni Czarna Owca w Piotrkowie Trybunalskim i Łukasz Wieczorek z kwiaciarni Loftowa w Nowym Sączu poprowadzili wspólny pokaz "Cztery światy", Stowarzyszenie Florystów Polskich zachwyciło pracami zgłoszonymi w konkursie na Florystyczny Fascynator, Międzynarodowy Instytut Florystyczny w pokazie "Ale szok! To już rok" zaprezentował prace kadry i absolwentów. Od godziny 14:00 wystąpili:

- Piotr Sekunda – w pokazie nawiązującym do jubileuszu 10-lecia Floral Academy

- Maria Sarnowska, Małgorzata Mazurek, Ewa Bugaj, Katarzyna Cepa, Katarzyna Sikora, Joanna Chabierska wystąpiły we wspólnym pojazie "Naturalnie z OASIS(R)", którego moderatorką była Mariola Miklaszewska

- Iza Tkaczyk i Přemysl Hytych we wspólnym pokazie NIESKOŃCZONOŚĆ jako zwieńczenie intensywnego, pełnego florystycznych inspiracji dnia.

 

Na Arenie Krajobrazu od samego rana duża dawka wiedzy. Dzisiaj poruszone zostały bardzo aktualne tematy, które zainteresować mogły nie tylko zawodowców z branży ogrodniczej, ale również amatorów, których ogrodnictwo jest sposobem na miłe spędzenie czasu. Na scenie odbyły się m.in. dwa warsztaty cięcia prowadzone przez Szkółkę Byczkowscy. Natomiast pomiędzy pierwszą a drugą częścią warsztatów odbyła się prelekcja Wojciecha Greinera, który poruszył temat deszczówki, a mianowicie tego, czy używanie jej do podlewania roślin jest modą czy koniecznością.

 

 

To był kolejny dzień pełen inspiracji, wiedzy i rozmów, nie tylko tych biznesowych.

Dziękujemy Wam za obecność i do zobaczenia jutro!