Organizator:

Letni Targ Ogrodniczy zmienia świat roślin

Podziel się

W Centrum Targowym spędził kilka lat. Z niewielkiego krzewu przeobraził się w dojrzałe drzewko. Trafiał do różnych biur, w różne ręce. Jedni traktowali go jak ozdobę, inni jak kolegę na trudniejsze dni, jeszcze inni nie zauważali go wcale. O kim mowa? O Benku, roślinie z Centrum Targowego, która stała się legendą.

Dzięki akcji Sąsiedzka Wymiana Roślin na Letnim Targu Ogrodniczym – zyskał nowy dom. I 8-letniego kolegę. „Nasze biuro nie wygląda już tak samo. Jednak od dawna wiedzieliśmy, że Benkowi potrzebna była stabilizacja.” – mówi Monika Piernikowska, opiekun zwiedzających na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To ona zadecydowała, że Benek zasługuje na stałego opiekuna i swoje miejsce. Podczas wydarzenia znalazła się dziewczyna, która od razu go dostrzegła. Postanowiła się nim zaopiekować. Trafił do domu na poznańskim Grunwaldzie.

Zespół organizacji Letniego Targu Ogrodniczego pozostaje w kontakcie z nową opiekunką Benka. Będzie śledził jego losy i raportował, jak zaaklimatyzował się w swoim nowym domu.