Organizator:

Miejska Sztuka Ogrodowa - znamy już program!!

Podziel się

Z miłości do zieleni, jak i obsesji na jej punkcie, 14 lutego 2020 r. w Poznaniu organizujemy wspólnie z miesięcznikiem Zieleń Miejska XIV edycję Forum Miejska Sztuka Ogrodowa.

RUSZYŁA REJESTRACJA NA WYDARZENIE 

ZAREJESTRUJ SIĘ Program MSO 2020

To nasze prominentne przedsięwzięcie, nierozerwalnie związane z Międzynarodowymi Targami Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu.

Stolica Wielkopolski na 3 dni (13-15 lutego 2020 r.) zamieni się oazę zieleni, a konferencja organizowana przez naszą redakcję będzie stanowić świetną bazę wymiany wiedzy i doświadczeń. Nie możemy przejść obojętnie wobec zmian klimatu, które mają wpływ na naszą codzienność. Stąd też najbliższą edycję wydarzenia poświęcimy właśnie temu tematowi. A od dziś można się na nią zarejestrować. – zaznacza Judyta Więcławska, redaktor prowadząca miesięcznik „Zieleń Miejska”, organizatorka wydarzenia.

Wystąpienia prelegentów zostały zebrane w dwa tematyczne panele. Podczas pierwszego z nich – „Zieleń dla klimatu” przez wszystkie przypadki zostanie odmienione zagadnienie „zmiany klimatu”. Nie zabraknie informacji na temat planów adaptacji do zmian klimatu w miastach, doboru i pielęgnacji roślin w czasie suszy, tworzenia zielonych przystanków czy też wdrażania rozwiązań opartych na przyrodzie (nature based solutions). Zwieńczeniem sesji będzie panel dyskusyjny „Miasta vs. zmiany klimatu”, do którego udziału zapraszani są wszyscy uczestnicy.
Z kolei drugi panel „Klimat dla zieleni” zaplanowany jest dość przewrotnie – mowa będzie nie tylko o tworzeniu klimatu miasta poprzez niewielkie założenia zieleni, oryginalne place zabaw dla dzieci i dorosłych czy wykorzystywanie coraz bardziej wielofunkcyjnych mebli miejskich, ale także o komunikacji z mieszkańcami na przykładzie doświadczeń Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Dopełnieniem bloku tematycznego może okazać się wystąpienie dotyczące marketingu terytorialnego i tego, jak istotne w dzisiejszych czasach jest zwrócenie uwagi na sposób postrzegania miasta przez jego użytkowników. 

Zarejestruj się już dziś i zaplanuj wizytę na Targach Gardenia. Rejestracja upoważnia do bezpłatnego wstępu na teren targów Gardenia w dniu wydarzenia.

ZAREJESTRUJ SIĘ Program MSO 2020