Organizator:

Natura miejsca i miejsce w naturze

Podziel się

Zapraszamy na prelekcję DESIGN EXPRESS - Magdalena Gruna i Wojciech Januszczyk poprowadzą prezentację pt. Natura miejsca i miejsce w naturze. Prelekcja odbędzie się na scenie Areny Krajobrazu (pawilon 6) w czwartek o godzinie 14:00.

Natura miejsca i miejsce w naturze

scena Areny Krajobrazu (pawilon 6), czwartek, 23.11, godz. 14:00

 

Każde miejsce jest określone przez swoje uwarunkowania. To one definiują jego unikalny charakter. Zadaniem projektanta jest rozpoznanie tych czynników i ich identyfikacja. Dzięki temu można odpowiedzialnie zaplanować jego wykorzystanie w zrównoważony sposób. Zachowanie wyjątkowości miejsca to dbałość o zachowanie integralności danego obszaru. Takie podejście umożliwia harmonijny rozwój wszystkich form życia, które z niego korzystają, przyczyniając się do stworzenia optymalnego biotopu. Zadaniem człowieka jest utrzymanie zdrowej współzależności między różnymi systemami tworzącymi ten ekosystem. Współczesna technika wspiera nas w tym oferując szybkie i wydajne narzędzia projektowe LIM.

 

Prezentacja będzie prowadzona przez prelegentów: 

 

Magdalena Gruna

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, gdzie obroniła pracę doktorską z teorii architektury na temat percepcji przestrzeni. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu wyceny nieruchomości na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Wiele lat pracowała w rodzinnym biurze projektowym. Od 2015 roku w Design Express Poland, autoryzowanego dystrybutora oprogramowania Vectorworks i Enscape w Polsce. Zajmuje się wprowadzaniem nowych technologii projektowych w proces nauczania w szkołach i uczelniach w Polsce. Nadzoruje program szkoleń, edukację i wdrażanie oprogramowania Vectorworks w Polsce. Członkini: Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP; BIM Klaster i PLGBC z ramienia Design Express Poland; przez 2 lata brała udział w pracach Building Smart z ramienia Design Express Poland.

 

Wojciech Januszczyk

Architekt krajobrazu, pracownik Instytutu Architektury Krajobrazu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, fundator Fundacji Krajobrazy. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu IN GARDEN Posiada duże doświadczenie w zakresie kierowania i zarządzania procesami inwestycyjnymi podczas realizacji obiektów architektury krajobrazu.Twórca współczesnej wersji "Zarastania" w architekturze krajobrazu. Propagator wprowadzania zasad Gospodarki Obiegu Zamkniętego do procesów inwestycyjnych w budownictwie i eksploatacji ogrodów, przestrzeniach publicznych i komercyjnych.

KUP BILET Program wydarzeń Co, gdzie, kiedy