Organizator:

NATURAlnie razem - sprzyjamy pszczołom i środowisku naturalnemu

Podziel się

Tegoroczna akcja Polskiego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych jest kontynuacją i rozszerzeniem zeszłorocznej akcji Sprzyjamy pszczołom! Targi Gardenia są partnerem wydarzenia.

Akcja skierowana jest do klientów centrów ogrodniczych, ale ma również wymiar społeczny. Jej celem jest uświadomienie, że sposób w jaki żyjemy, w jaki uprawiamy swoje ogrody jest bardzo istotny dla owadów zapylających oraz małych zwierząt jak ptaki, jeże czy wiewiórki.

Celem jest pokazanie możliwości biologicznej ochrony roślin z wykorzystaniem organizmów pożytecznych, które zwalczają występujące na naszych roślinach szkodniki i choroby. Ochrona biologiczna to na dziś często jedyna skuteczna i bezpieczna metoda ochrony roślin, nie powodująca zagrożenia dla ludzi czy zwierząt występujących w naszym otoczeniu.

W ramach akcji uświadamiamy jak ważną rolę w życiu człowieka pełnią pszczoły. Naszym celem jest zachęcanie do zakładania miejsc przyjaznych pszczołom w ogrodach, na balkonach, wokół domów letniskowych czy na nieużytkach miejskich. By ułatwić aranżowanie otoczenia przyjaznego pszczołom i małym zwierzętom, w Centrach Ogrodniczych zrzeszonych w PSCO przez cały sezon dostępny będzie szeroki wybór roślin miododajnych czy nasion łąk kwietnych. Sprzedaż produktów wsparta będzie o kompleksowe doradztwo.