Organizator:

Nowości na Targach Gardenia - rośliny

Podziel się

Oprócz najnowszych urządzeń ogrodowych na Gardenii spotkacie także wystawców z zakresu uprawy roślin ogrodowych oraz szkółkarzy, którzy z dumą zaprezentują nowe odmiany. Zobaczcie kilka nowości.

produkt: Juniperus scopulorum Blue Ivory (‘Klaverjun’PBR) / firma: Hoogenraad Handelskwekerijen bv

Młode, kremowe pędy Blue Ivory pięknie kontrastują z błękitem starszych igieł. Jest wąski, strzelisty, dorasta do około 2,5 m wysokości i 50 cm szerokości. Na stanowiska słoneczne, nie ma wymagań co do podłoża. Jako uzupełnienie wrzosowiska, żywopłot, lub dekoracja balkonu/tarasu. Mrozoodporny do -20 ° C. Nie wymaga przycinania

produkt: Thuja occidentalis Totem Smaragd (‘Thucavlo’PBR) / firma: Hoogenraad Handelskwekerijen bv

Totem Smaragd ma kształt wąskiej, zaokraglonej na górze, kolumny. Jest bardzo gęsty, gałązki wyglądają delikatniej niż u zwykłego Smaragda. Dorasta do ok. 150-175 cm wysokości i 40-50 cm szerokości. Do ogrodów pojedynczo lub w formie żywopłotu, na tarasy. Stanowiska od słonecznego do cienistego. Gleba wilgotna, ale przepuszczalna. Przycinanie nie jest konieczne. Mrozoodporny do -20°C.

produkt: Hydrangea paniculata Skyfall (‘Frenne’PBR) / firma: Hoogenraad Handelskwekerijen bv

Skyfall ma olbrzymie kwiatostany. Płonne kwiaty są białe, przebarwiają się na jasnoróżowo i kształtem przypominają hiacynty. Dorasta do 120 cm wysokości i 70 cm szerokości. Do ogrodu, na tarasy i do miejskich nasadzeń. Na stanowiska słoneczne lub półcieniste, nie jest wymagająca w stosunku do podłoża. Zalecamy przycinanie w III/IV na wysokość około 20 cm. Mrozoodporna do -25 °C.

Thuja occidentalis 'Gilded Dress' PBR / firma A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie

Odmiana żywotnika zachodniego o zwartym, stożkowym pokroju i umiarkowanej sile wzrostu. Cechą charakterystyczną jest żółto-zielona barwa wiosennego przyrostu. Po 10 latach osiąga ok. 1,8 m wysokości i ok. 0,6 m średnicy. Odmiana chroniona w całej UE.

Juniperus communis 'Lemon Carpet' / firma A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie

Odmiana jałowca pospolitego, nagrodzona Złotym Medalem w Zundert 2019. Ma wolne tempo wzrostu i płożącą formę. Główną cechą jest żółto-limonkowe wybarwienie igieł, zachowane przez cały rok. Po 10 latach osiąga około 1m średnicy.

Magnolia 'Red as Red' / firma A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie

Wyjątkowa odmiana magnolii o średniej sile wzrostu i piramidalnym pokroju. Kwitnie wczesna wiosną. Kwiaty ma duże, czarkowate, o intensywnej, czerwonej barwie. Mniej obficie powtarza kwitnienie latem. Po 10 latach osiąga około 3 m wysokości.