Organizator:

Poznaj prelegentów ARENY KRAJOBRAZU - TAINA SUONIO

Podziel się

Taina Suonio to utytułowana projektantka z Finlandii. Jest laureatką srebrnego medalu wystawy Chelsea Flower Show 2019 za ogród „Roots in Finland – Kyrö Garden”.

 

Premierowa edycja ARENY KRAJOBRAZU odbędzie się już 13 i 14 lutego 2020 r., w ramach Targów GARDENIA w Poznaniu. Taina  dokona przeglądu portfolio polskich projektantów 14.02.2020 r o godzinie 10:00  Taina jest inżynierem ds. rozwoju (zielone dachy i zazielenienie miasta) w mieście Vantaa położonym w stołecznym regionie Finlandii. Zajmuje się przede wszystkim ogrodami na dachu i zieloną przestrzenią w mieście realizując również swój autorski projekt „Roslings Manor Gardens”. Jej doskonale rozpoznawalne realizacje znajdują się w Vantaa na terenie Narodowych Targów Mieszkaniowych czy „Najbardziej zielony z zielonych” blok mieszkalny w Helsinkach w West Harbour, w którego skład wchodzą zielone dachy, ogród kuchennej bioróżnorodności oraz ogród leśny i ogród na barce
W Londynie Taina współpracowała z profesorem Nigelem Dunnettem, tworząc „Magiczny i marzycielski” ogród na dachu Barbican Centre. Przez ponad czternaście lat współpracowała z wiodącymi brytyjskimi projektantami ogrodów, m.in z Carol Klein, Andy Sturgeon, Thomas Hoblyn, Paul Stone, Nigel Dunnett, Catherine MacDonald, Mark Gregory, gdzie kierowała zespołami odpowiedzialnymi za nasadzenia w ogrodach konkursowych przygotowywanych na międzynarodowe wystawy Chelsea Flower Show oraz Hampton Court Flower Show.  
Jest laureatką srebrnego medalu przyznanego w 2019 r. podczas  Chelsea Flower Show 

ZOBACZ PROGRAM WYDARZENIA