Organizator:

Projektowanie ogrodów przydomowych

Podziel się

Serdecznie zapraszamy na szkolenie Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, które odbędzie się 11 maja w wersji online.

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu zaprasza na cykl szkoleń pt. “Projektowanie ogrodów przydomowych.” składający się 3 wykładów skierowanych do projektantów ogrodów. Webinarium jest kontynuacją pierwszej części, dotyczącej aspektów społeczno-środowiskowych projektowania ogrodu przydomowego. Tym razem tematyka części wykładowej obejmie historię formy ogrodu prywatnego, i jej konsekwencje dla wizerunku współczesnego ogrodu przydomowego. Uczestnicy webinarium dowiedzą się:

– jakie cechy kompozycji ogrodów historycznych zachowały się do dziś i mogą wspomóc projektanta w procesie tworzenia koncepcji,

– jak powstało wnętrze ogrodowe i dlaczego Gertruda Jekyll projektowała suche murki

– jak poradzić sobie z dużą działką i jak styl kalifornijski wpłynął na kształt oczek wodnych w małych ogrodach Europejskich czyli o projektowaniu w różnej skali.

Prelegent: dr hab. inż. Beata J. Gawryszewska, architektka krajobrazu, członek Zarządu SAK, absolwentka indywidualnych studiów magisterskich na kierunku architektura krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego).

Więcej informacji