Organizator:

Rośliny lekiem na całe zło

Podziel się

Badania naukowe dowodzą, że różne formy kontaktu z roślinami mają wpływ na poprawę kondycji fizycznej i psychicznej.

W ostatnim czasie mieszkania stały się biurem, szkołą, siłownią, restauracją i barem. Dla wielu z nas, od dłuższego czasu spacer to marsz pomiędzy kanapą i kuchnią. Spędzanie w czterech ścianach całych dni może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Jak je zatem poprawić? To prostsze niż może się wydawać.

 

Rośliny w mieszkaniach zaspokajają bowiem nie tylko potrzeby estetyczne. Poprawiają jakość powietrza, a wysiłek, jaki wkładamy w ich pielęgnacje ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną! Jak zatem wybrać najlepszą „zdrową ozdobę”? Wybierając rośliny do wnętrza, powinniśmy brać pod uwagę nie tylko ich wygląd, czy piękne kolory kwiatów. Liczy się również ich działanie prozdrowotne! Pod względem walorów estetycznych, rośliny dzielimy na gatunki o ozdobnych kwiatach i o  ozdobnych liściach. Biorąc pod uwagę walory zdrowotne powinniśmy wybierać rośliny o ozdobnych liściach. Przykładem takich roślin są:

- nefrolepis wysoki (paproć),
- złotowiec lśniący (palma),
- daktylowiec karłowy,
- storczyk
- figowiec benjamiński
- skrzydłokwiat
i wiele innych.


Na ukwiecenie swojego mieszkania nie trzeba czekać do wiosny. Zadbać o nie możemy również zimą! Ta pora roku to dobra okazja, aby wprowadzić do wnętrz trochę zieleni, a także zadbać o swoje zdrowie w tym trudnym okresie.