Organizator:

Rusza XIV edycja Konkursu "Zieleń w Mieście"

Podziel się

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów i Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA organizują kolejną, XIV-tą edycję konkursu „ZIELEŃ W MIEŚCIE” i zapraszają do wzięcia udziału architektów krajobrazu, projektantów terenów zieleni oraz studentów uczelni kształcących w tych kierunkach.

Jest to konkurs na najlepszy projekt zagospodarowania terenu w przestrzeni publicznej – tegoroczne zadanie dotyczy zagospodarowania Skweru Marii i Lecha Kaczyńskich, Skweru Bitwy pod Bzurą oraz znajdującego się pomiędzy nimi terenu z Pomnikiem Armii Poznań.

 

NAGRODA GŁÓWNA W KONKURSIE – 15 000 zł

ŁĄCZNA PULA NAGRÓD - 25 000 zł

 Termin nadsyłania prac: 13.11.2023 r.                                

Ogłoszenie listy laureatów nastąpi on-line w terminie tygodnia po terminie nadsyłania prac, a uroczyste rozdanie dyplomów oraz wystawa nadesłanych prac odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w dniu 23.11.2023 r.

Obszar opracowania konkursowego jest częścią zespołu urbanistyczno-architektonicznego centrum miasta Poznania oraz zespołów  urbanistyczno-architektonicznych kolebki miasta, najstarszego przedmieścia i  najstarszych dzielnic XIX wiecznego Poznania.

Skwery stanowią istotne elementy zieleni centrum miasta i zieleni towarzyszącej dawnym fortyfikacjom (Cytadela), zaś położony centralnie Pomnik Armii Poznań jest dominantą architektoniczną i miejscem pamięci, przy którym odbywają się liczne uroczystości państwowe.

Autor wybranej pracy jeszcze w bieżącym roku może otrzymać zlecenie na wykonanie projektu wykonawczego.

Materiały do projektowania  są bezpłatne i wysyłamy je mailem po otrzymaniu formularza zgłoszeniowego.

Pytania w sprawach organizacyjnych oraz formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać na adres: m.boguslawska@osto.pl

tel. kontaktowy: 604 596 432tel. 609 751 239

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania.

weź udział

Patronat honorowy

Organizatorzy