Organizator:

Szkółka Ciepłucha zaprezentuje nowości na Targach Gardenia

Podziel się

Gospodarstwo Szkółkarskie Ciepłucha dołączyło do grona wystawców Gardenii - już czekamy na nowości na kolejny sezon!

Gospodarstwo Szkółkarskie Ciepłucha to renomowana firma specjalizująca się w produkcji i sprzedaży roślin ozdobnych i sadowniczych, ma długą historię i bogate doświadczenie w branży szkółkarskiej, działając na rynku od wielu lat.

Oferta Gospodarstwa Szkółkarskiego Ciepłucha obejmuje przede wszystkim:

  • rododendrony. Wykorzystując warunki klimatyczne środkowej Polski szkółka rozwinęła uprawę młodego materiału, który oferuje w multiplatach (40 oczek). Starsze rośliny prowadzone są w pojemnikach P9, C1, C2, C5, C10, C15, C35 i C90. Materiał jest bardzo dobrze ukorzeniony, zahartowany i silnie rozkrzewiony od samej podstawy rośliny.

  • borówkę amerykańską (Vaccinium corymbosum). Dokładając starań, aby w ofercie znajdowały się wyłącznie najwartościowsze odmiany, które zadowolą zarówno amatorów, jak i osoby zakładające plantacje towarowe.
  • materiał iglasty szczepiony. W tym dziale znajdują się jodły (abies), metasekwoje (metasequoia), modrzewie (larix), sosny (pinus) oraz świerki (picea). Obecnie w ofercie szkółka posiada ponad 180 pozycji. Kierunek ten jest dynamicznie rozwijany. 
  • krzewy róż, tak do uprawy szklarniowej jak i gruntowej.

Znaczną część produkcji Ciepłucha eksportuje m. in. do następujących krajów: NiemcyBelgiaHolandiaFrancjaDaniaHiszpaniaNorwegiaFinlandiaAngliaUkrainaLitwaŁotwaEstoniaBiałoruśCzechy i Słowacja

Firma dba o wysoką jakość swoich produktów, inwestując w odpowiednie warunki hodowlane oraz ścisłą kontrolę jakości, aby zapewnić klientom zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny. Ciepłucha prowadzi również sprzedaż hurtową i detaliczną, obsługując zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucje ogrodnicze, architektów krajobrazu czy sprzedawców detalicznych.

Dzięki profesjonalnemu podejściu, szerokiej ofercie oraz zorientowaniu na potrzeby klientów, Gospodarstwo Szkółkarskie Ciepłucha cieszy się uznaniem i zaufaniem w branży ogrodniczej. Firma działa z poszanowaniem środowiska, stosując zrównoważone praktyki uprawy i odpowiedzialne zarządzanie zasobami naturalnymi.

Zapraszamy na stoisko szkółki w czasie Targów Gardenia!