Organizator:

Targi Gardenia – 18. urodziny: dojrzałość do zmian!

Podziel się

Przed nami XVIII edycja Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2024. „Pełnoletność” to czas ważnych zmian – w przypadku Gardenii będzie ich wiele. Niewątpliwie warto zarezerwować tę datę w kalendarzu: 16-18 października będą należały do branży ogrodniczej!

17-letnia ewolucja Targów Gardenia znajdzie w tym roku swoją dojrzałą odsłonę:

  • termin skrojony na życzenie branży i na jej sugestię ulokowany możliwie wczesną jesienną porą, 
  • powrót do pawilonów 7, 7A, 8, 8A oraz 6,
  • przeniesienie na dni robocze (środa-piątek, aby zmaksymalizować udział profesjonalnej publiczności),
  • mocniejszy niż dotychczas nacisk na pozyskanie zwiedzających spoza granic Polski.

- Miniona edycja Targów Gardenia pozwoliła nam na wyciągnięcie wielu wniosków – wiemy, w która stronę sięgnąć po potencjał dla rozwoju imprezy i w tym roku będziemy z niego czerpać garściami. Liczymy, że sytuacja światowa jest stabilna na tyle, aby rozwiązania dotąd zamknięte otworzyć ponownie i skorzystać z szans, których dotychczas nie mieliśmy. – mówi Paulina Maniecka, dyrektor projektu GARDENIA. Głównym założeniem tegorocznej edycji będzie zatem bogata ekspozycja, skupiona na różnorodności i nowościach branżowych, zwiększanie kompetencji osób funkcjonujących w branży ogrodniczej oraz skupienie na jakości, nie liczbie zwiedzających. Mocnym punktem będą planowane strefy inspiracji oraz organizacja ekspozycji, w której przeprowadzona będzie rewolucja na skalę przełomu.

Istotnym kontekstem będą odbywające się niemal jednocześnie, bo w dniach 15-17 października, Targi POLECO. Jest to największe i najważniejsze miejsce spotkań przedstawicieli instytucji legislacyjnych, samorządów oraz reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z branżą ochrony środowiska i gospodarką komunalną. Targi odwiedzają przedstawiciele przedsiębiorstw m. in.: gospodarki komunalnej, gospodarki odpadami, energetycznych, ciepłowniczych i wodociągowych, a także utrzymania zieleni miejskiej.

Zapraszamy!