Organizator:

Trendy w jesiennych nasadzeniach

Podziel się

Wśród ogrodniczych hobbystów jesień staje się coraz popularniejszym czasem nowych nasadzeń w ogrodach! Polscy konsumenci mają już świadomość tego, że rośliny w tym okresie dobrze się przyjmują ze względu na wielkość opadów, odpowiednią dla rozwoju systemu korzeniowego wilgotność gleby, niższe temperatury i mniejszą ekspozycję na słońce.

Efektowne kwiaty i byliny, drzewka i krzewy owocowe oraz iglaki – większość naszych rodzimych hobbystów wie już, że rośliny sadzone jesienią są zdrowsze i piękniejsze na wiosnę. Mają one bowiem szansę na odpowiednie ukorzenienie się i rozpoczęcie okresu wegetacyjnego. Dzięki posadzeniu jesienią lepiej znoszą też letnie upały i wykazują większą odporność na rozmaite choroby. Dlatego wciąż warto promować jesienne nasadzenia wśród klientów. Z pewnością docenią oni korzyści tego rozwiązania, co pozytywnie przełoży się na wyniki naszego sklepu lub centrum ogrodniczego.

 

 

Rozkwitająca sprzedaż

Warto, aby jesienna oferta roślin kwitnących nie ograniczyła się do podstawowego wyboru wrzosów czy pierisów. W kwiatowym jesiennym kanonie powinny zagościć też różnokolorowe odmiany chryzantem, które są znane ze swojej dekoracyjności, łatwości w uprawie oraz wytrzymałości na niesprzyjające warunki pogodowe. Na początku jesieni warto promować ponadto barwinki, bergenie, kokoryczki, lilie, piwonie, przetaczniki, rudbekie, tawuły.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także niewymagająca i szybkorosnąca dąbrówka rozłogowa o efektownych kwiatach i dekoracyjnych liściach upiększających ogród nawet w okresie jesiennym i zimowym. Na popularności zyskują ostatnio równie proste w uprawie rozchodniki – wabiące motyle, podobnie jak budleje. Klienci na pewno chętnie sięgną też po byliny o ozdobnych liściach: żurawki i funkie. W ofercie roślin jednorocznych warto natomiast uwzględnić m.in. werbenę i ostatni hit: kapustę ozdobną, będącą dekoracyjną kuzynką znanego warzywa. Jej różnokolorowe liście: ciemnozielone, różowe, fioletowe i kremowe wspaniale będą prezentowały się na nasłonecznionych rabatach i w pojemnikach.

Różnobarwna jesienna paleta

W jesiennej ofercie sklepów i centrów ogrodniczych nie może zabraknąć róż. Posadzone we wrześniu, łatwo przyjmą się w ogrodach i szybko rozrosną. Warto jednak uprzedzić klientów, że warto wybrać dla tych roślin odpowiednio nasłonecznione stanowisko i wykopać dla nich dołek umożliwiający właściwe ukorzenienie się. W sprzedaży łączonej można zaproponować kupującym łatwo przemarzające róże np. korę do ściółkowania i bezazotowe nawozy, które sprawią, że rośliny te bez problemu przetrwają zimę, a na wiosnę będą cieszyć obfitością swoich pachnących kwiatów.

Jesienny wachlarz drzew i krzewów liściastych obejmuje m.in. lipy, brozy, buki oraz dęby. W ich ofercie warto uwzględnić bardziej dekoracyjne gatunki, np. klony o atrakcyjnie wybarwiających się liściach. Kupujący chętnie kupują do ogrodów i na tarasy m.in. niewielkie klony palmowe o efektownym parasolowatym pokroju i różnokolorowych liściach: różowych, purpurowych, czerwonych, złocistych czy biało-czerwonych. Swoich zwolenników mają też kwitnące oczary i derenie o niewielkich wymaganiach, pięknych liściach, kwiatach i pędach, które wspaniale prezentują się nawet w okresie zimowym.

CZYTAJ PEŁNĄ TREŚĆ ARTYKUŁU