Organizator:

VII Festiwal Kwiatów w Minieuroland

Podziel się

Ponownie, wraz z początkiem lata, staniemy się świadkami niezwykłej metamorfozy Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku. Już 3 lipca 2022 r. rozpocznie się prawdziwe kwiatowe święto!

Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie zyskał sławę nie bez powodu. Każdego roku przyciąga uwagę dziesiątek tysięcy odwiedzających, którzy mogą podziwiać niezrównane piękno kwitnącego ogrodu. Od otwarcia atrakcji w lipcu 2015 roku odwiedziło ją blisko milion osób. Oryginalne aranżacje kwiatowe rozciągają się na powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. Pośród barwnych kompozycji znajdują się regionalne i europejskie miniatury budowli, tworzone na miejscu przez najlepszych artystów modelarzy. Ogród kilkukrotnie stawał się planem zdjęciowym programów i seriali telewizyjnych, gromadzących miliony widzów. Minieuroland stał się prawdziwym synonimem przygody i odpoczynku. Znajdziecie tu klimatyczne altanki, wydzielone strefy relaksu, rozbudowaną gastronomię oraz nowoczesny plac zabaw dla dzieci. To wszystko sprawia, że jest to miejsce idealne dla każdego.

 

Tegoroczna, VII edycja Festiwalu Kwiatów nadchodzi z nowymi, zaskakującymi atrakcjami. Zachęcamy do zapoznania się z nowościami na ten sezon. Będzie jeszcze więcej kwiatów, pojawią się nowe rzeźby i instalacje kwiatowe. Siódmy sezon rozpoczyna się z impetem, oferując wystawę ponad 100.000 kwiatów w odmianach, które przekraczają ponad 30 rodzajów. Dużą atrakcją jest woliera z egzotycznymi ptakami, w której zobaczycie m.in pawie, żurawie ze złotą koroną, niezwykle upierzone złociste bażanty, czy tragopany. Po ubiegłorocznym Festiwalu Kwiatów Minieuroland okrzyknięto ogrodem do zakochania a zdjęcia zakochanych lawinowo obiegły internet. Nic w tym dziwnego, ponieważ obficie kwitnące serca sprawiają, że nie ma lepszego miejsca na romantyczne zdjęcie z drugą połówką.

 

Jedną z głównych imprez towarzyszących będzie "Moda w Ogrodzie" zaplanowana na dzień 10 lipca 2022 r. W ramach projektu odbędą się Mistrzostwa Florystyczne i walka o tytuł "Master Flower". Wydarzeniu towarzyszyć będą wielkie emocje. 48 florystów, w 12 zespołach, będzie rywalizować ze sobą w rozgrywkach polegających na stworzeniu najbardziej oryginalnej i spektakularnej kreacji modowej z żywych kwiatów i elementów roślinnych.

Zawody będą rozgrywać się przez cały dzień, na oczach publiczności, która ostatecznie zadecyduje o wynikach konkursu. Motywem przewodnim pojedynku jest moda kwiatowa, dlatego będzie mu towarzyszyć niecodzienny pokaz mody "Secret Garden", prowadzony przez stylistkę i właścicielkę Atelier Mody JoS - Joannę Szymoniak. Modelki będą prezentować niezwykle kobiece, a jednocześnie odważne stylizacje dla kobiet w każdym wieku i rozmiarze. Wybieg będzie zorganizowany w baśniowej oprawie z najpiękniejszych kwiatów jednorocznych. Wszystko po to, aby zapewnić publiczności spektakularne wrażenia.

Targi Gardenia objęły wydarzenie swoim patronatem, zapraszamy więc do śledzenia kolejnych relacji!

ZOBACZ WIĘCEJ