Organizator:

Warsztaty z zespołem sklepu Zarośla

Podziel się

Zapraszamy do udziału w ciekawych i inspirujących warsztatach przygotowanych przez zespół poznańskiego sklepu z roślinami Zarośla.

 

 

Podczas Targów Gardenia przygotowali 3 propozycje warsztatowe. Zapraszamy do pawilonu 8, na stoisko nr 20.

Warsztaty z sadzenia epifitów na drewnie

Warsztaty kierowane do wszystkich osób szukających niekonwencjonalnych sposobów uprawy roślin. Pokażemy Wam jak przymocować rośliny do podkładki drewnianej, tak aby kompozycja była zarówno funkcjonalna, trwała oraz estetyczna. Opowiemy o potrzebnych materiałach, ich odpowiednim doborze, technice sadzenia oraz o sposobach pielęgnacji roślin epifitycznych. Warsztaty pozwolą zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie sadzenia epifitów, które z powodzeniem można wykorzystać w domu przy tworzeniu kolejnych roślinnych kompozycji.

Piątek 14.02.
godzina 10:00 – 10:45
Cena udziału w warsztatach: 80 zł
Ilość miejsc ograniczona
Zapisy – warsztaty@zarosla.com

Pustynne kompozycje

Podczas warsztatu stworzymy kompozycje pustynne, wykorzystując do tego rośliny sucholubne, naturalne ozdoby takie jak piasek, korzenie, kamienie czy żwir. Stworzymy fragment pustynnego krajobrazu w donicy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają wiele czasu by zajmować się wymagającymi roślinami. Na spotkaniu omówimy wymagania sukulentów i kaktusów oraz prawidłową ich pielęgnację we wnętrzach. Każdy uczestnik kończy warsztat z własnoręcznie przygotowaną kompozycją.

Sobota 15.02.
godzina 11:30-12:30
Cena udziału w warsztatach: 100 zł
Ilość miejsc ograniczona
Zapisy – warsztaty@zarosla.com

Warsztaty dla dzieci Gardenia 2020

Podczas warsztatu dzieci będą miały szansę samodzielnie posadzić wybraną roślinę do donicy, przygotowując dla niej właściwe podłoże. Uczestnicy dowiedzą się również w jakim miejscu postawić oraz jak dbać o nowego roślinnego przyjaciela. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące roślin oraz ich pielęgnacji.

Sobota 15.02
godzina 10:00-11:00 oraz 13:00-14:00
Zgłoszenia przyjmujemy na miejscu podczas trwania targów
Udział bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona.