Organizator:

XIII edycja konkursu „ZIELEŃ W MIEŚCIE”

Podziel się

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów i Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA organizują w tym roku kolejną, XIII-tą już edycję konkursu „ZIELEŃ W MIEŚCIE”. To okazja nie tylko do zaprezentowania swoich umiejętności projektowania, ale również doskonała okazja do wprowadzenia świadomej architektury krajobrazu do miasta.

Tegoroczne zadanie dotyczy modernizacji Alei 21-go Października w Lesznie. 

Obszar opracowania konkursowego znajduje się we wschodniej części miasta i stanowi łącznik pomiędzy centrum miasta, osiedlami mieszkalnymi i obrzeżnymi lasami. Należy zaprojektować formę zagospodarowania i sposób funkcjonowania Alei 21 października w Lesznie, które będą stanowiły nowoczesną odpowiedź na aktualne wyzwania dla przestrzeni publicznych, przede wszystkim pod kątem postępujących zmian klimatycznych. Miasto Leszno pragnie realizacji modelowej przestrzeni, odpowiadającej potrzebom mieszkańców bez naruszania równowagi przyrodniczej i mającej wpływ na poprawę mikroklimatu w tej części miasta. Rozwiązania projektowe powinny być realne i ekonomicznie uzasadnione, uwzględniające oszczędzanie zasobów, ponowne wykorzystanie wybranych materiałów.

Do udziału w konkursie zapraszamy architektów krajobrazu, projektantów terenów zieleni oraz studentów uczelni kształcących w tych kierunkach. Autor wybranej pracy jeszcze w bieżącym roku może otrzymać zlecenie na wykonanie projektu wykonawczego.

 

  • NAGRODA GŁÓWNA W KONKURSIE – 10.000 zł
  • Termin nadsyłania prac: 07.11.2022 r.  

Ogłoszenie listy laureatów nastąpi on-line w terminie tygodnia po terminie nadsyłania prac, a uroczyste rozdanie dyplomów oraz wystawa nadesłanych prac odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w dniach  17-19.11.2022 r.

Szczegóły uczestnictwa w konkursie, jego regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na www.osto.pl

 

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!