Organizator:

Złote Medale MTP Gardenia 2020 przyznane

Podziel się

Podczas targów GARDENIA oprócz inspiracyjnych przestrzeni i ogrodów pokazowych będzie można zobaczyć innowacyjne maszyny i najnowsze rozwiązania w ogrodnictwie na nowy sezon Sąd konkursowy przyznał 13 ZŁOTYCH MEDALI MTP

Podczas targów GARDENIA wystawcy zaprezentują innowacyjne maszyny i najnowsze rozwiązania na nowy sezon 2020, wykonane w oparciu o najwyższej klasy technologie. Na szczególną uwagę zasługują laureaci nagrody ZŁOTY MEDAL MTP. W konkursie nagradzane są produkty wyróżniające się innowacyjnością i wytwarzane w oparciu o autorskie rozwiązania. Oceny produktów dokonuje grono specjalistów reprezentujących branżę ogrodniczą. W edycji 2020 Sąd konkursowy przyznał 13 ZŁOTYCH MEDALI MTP 

ALUMINIOWA WIATA SAMOCHODOWA Z FOTOWOLTAIKĄ / Zgłaszający: INFOTECH Jarosław Kin

Aluminiowa wiata samochodowa z pomieszczeniem gospodarczym zadaszona panelami fotowoltaicznymi to estetyczne, trwałe, funkcjonalne oraz ekologiczne rozwiązanie dla Twojego domu.

AMBROGIO NEXT LINE 4.0 ELITE / Zgłaszający: ZUCCHETTI CENTRO SISTEMI SPA / THE TICKMANNS Marcin Kleszczewski

Ambrogio Next Line 4.0 łączy elastyczność i modułowość z najnowszymi technologiami. Jest wyposażony w moduł komunikacji ZCS Connect, który w połączeniu z technologiami GPS, Bluetooth i GSM umożliwia bezpieczną łączność z robotem w dowolnym czasie i miejscu. Może być łączony z jednostkami Light, Medium, Premium i Extra Premium zmieniając wydajność od 1.000mkw aż do 3.500mkw. Zestaw Extra Premium umożliwia ładowanie indukcyjne. Dostosowanie wysokości noża, teraz zautomatyzowane, jest również łatwe w obsłudze, co ułatwia korzystanie z robota (4.0 Elite). Współpracuje też z asystentami głosowymi (SMART ASSISTANT) oraz AMICO. Zastosowane zaawansowane technologie SYSTEM KOSZENIA SDM i +INFINITYSYSTEM, pozwalają na pracę robotów w grupach na tym samym terenie oraz znacznie zwiększają ekonomię i wydajność koszenia. 6 letnia gwarancja w cenie.

AUTOMATYCZNY ZWIJACZ WĘŻA OGRODOWEGO ERGO / Zgłaszający: CELL-FAST Sp. z o.o.

Zwijacz wykonany z tworzywa najwyższej jakości, odpornego na promieniowanie UV. Hamulec odśrodkowy zapewnia bezpieczną prędkość zwijania, a ślimakowy mechanizm prowadnicy węża gwarantuje prawidłowe zwijanie i rozwijanie, zapobiegając plątaniu się i zaginaniu się. Zwijacz posiada blokadę obrotu, który zapobiega uszkodzeniu elewacji budynku, a wytrzymały uchwyt ścienny umożliwia zamontowanie bębna na ścianie oraz jego obrót w zakresie 180°.

CAŁOROCZNY PROGRAM NAWOZOWY "PIĘKNY TRAWNIK" / Zgłaszający: BROS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.

Zestaw 4 nowoczesnych nawozów do trawnika, który zapewnia murawie kompleksową pielęgnację prze cały rok. Każdy z nawozów został odpowiednio dobrany do wymagań trawy w poszczególnych porach roku. Zastosowanie całego programu 4 kroków zapewni murawie zdrowy, gęsty wygląd, soczystą zieleń oraz optymalne odżywienie na każdym etapie wzrostu.

EKO BOMBA OGRODNIKA / Zgłaszający: Przedsiębiorstwo Nasienne TORAF Leszek, Tomasz i Rafał Węgrzynowscy Sp.j.

Zostań partyzantem ogrodniczym i rzuć bombę ogrodnika np w drodze do pracy w stronę starego opuszczonego budynku gdzie będziesz mógł obserwować jak rozkwita nowe życie. Promocja ekologii i świadomości ekologicznej przez zabawę. Łatwe w użyciu wystarczy lekko zwilżyć wodą i rzucić i obserwować narodziny nowych roślin które będą pomagały oczyszczać powietrze ze smogu i pieścić twoje zmysły paletą barw, zapachów i kształtów.

IWONA GRILLS / Zgłaszający: Iwona Pellets Sp. z o.o.

Profesjonalne i zdrowe grille ogrodowe IWONA GRILLS opalane naturalnym drewnem. IWONA GRILLS to nowy styl spędzania wolnego czasu w szerokim gronie znajomych oraz rodziny.

KOLEKCJA PAPRYK OSTRYCH / Zgłąszający: W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o.o.

Wyszukany zbiór papryk ostrych, to strzał w dziesiątkę nie tylko dla miłośników pikantnej kuchni. Dzięki nim nie tylko podkreślisz smak potraw, ale też sprawisz, że twoje dania będą zdrowsze. Wystarczy, że spośród szerokiej oferty nasion wybierzesz paprykę o odpowiedniej dla Ciebie ostrości. Uprawiaj ją we własnym ogrodzie lub dużym pojemniku na balkonie, a po zbiorach wykorzystaj owoce w swojej kuchni: spożywaj na surowo, zamarynuj je, dodaj do gotowania bądź ususz. 8.

KOLEKCJA RHODO KISS / Zgłaszający: Gospodarstwo Szkółkarskie Anna Ciepłucha-Kowalska

Jedna z trzech odmian wyhodowanych w naszej szkółce należących do kolekcji Rhodo Kiss. Odporna odmiana o wyjątkowo intensywnym, neonowoczerwonym kolorze kwiatów. Wyróżnia się atrakcyjnym, gęstym pokrojem i ciemnozielonym ulistnieniem. Rośnie średnio silnie - po 10 latach osiąga 1,2 m wysokości. Kwitnie niezawodnie i obficie. Wysoka mrozoodporność do -28°C

KOSTRZEWA "MIEDZIANOBRODY" PBR / FESTUCA "MIEDZIANOBRODY" PBR / Zgłaszający: Szkółka Słowińscy Krzysztof Słowiński / Gospodarstwo Ogrodnicze Krzysztof Słowiński

Bardzo wytrzymała, mało wymagająca, zimozielona trawa, tworząca zwarte kępy. Preferuje stanowisko z domieszką piasku. Toleruje okresowe niedobory wody oraz spadek temperatury do -34 C. Cechą charakterystyczną są wysokie (do 70 cm) miedziano zabarwione pędy kwiatowe.

LINIA ZIEMI WOKAS SMART / Zgłaszający: WOKAS SA

WOK AS SMART to ziemia premium przeznaczona do wszechstronnego stosowania w uprawie roślin ozdobnych, ziół, owoców i warzyw.Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości naturalnych torfów, wzbogaconych długodziałającym, wieloskładnikowym nawozem oraz składnikami regulującymi naturalnego pochodzenia, WOKAS SMART polepsza właściwości fizykochemiczne gleby, poprawiając jej strukturę i zapewniając optymalne warunki do rozwoju roślin.

MIESZANKI KWIETNE / Zgłaszający: W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o.o.

To seria idealnie wpasowująca się w globalny trend ogrodniczy tworzenia swobodnych ogrodów. Pozwalają one chronić bioróżnorodność przyrodniczą, równocześnie stanowiąc efektowny element w ogrodzie. W ofercie firmy W. Legutko znajduje się 5 kompozycji nasion roślin ozdobnych, pakowanych w kartoniki. Skład każdej mieszanki jest starannie wyselekcjonowany, a mnogość gatunków zapewnia atrakcyjność i różnorodność założenia.

SERIA NASION ANTYOKSYDANTÓW / Zgłaszający: Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze POLAN Sp. z o.o.

Seria Nasion - Antyoksydanty : Seria Antyoksydantów to seria dla wszystkich dla których dbanie o zdrowie to priorytet. Nasion są tak wyselekcjonowane by ich owoce i warzywa zawierały najwięcej witamin C, E, A oraz flawonoidów i karotenoidów. Antyoksydanty zawarte w owocach i warzyw przeciwdziałają starzeniu się, przeciwdziałaniu nowotworom, chronią serce, wspomagają detoksykację i regenerację organizmu są jednym z najważniejszych składników diety antyrakowej.

Rozpoczął się kolejny etap rywalizacji - plebiscyt Złoty Medal - Wybór Konsumentów, w którym o zwycięzcy decydują Internauci. Swoje głosy można oddawać poprzez stronę internetową TUTAJ